کاهش وزن با رژیم کتوژنیک

در این بخش مابقی نکات مهمی که باعث جلوگیری و درمان ریزش مو در رژیم کتوژنیک میشن رو با هم بررسی رژیم کتوژنیک میکنیم. منظور از نوشیدنیهای غیر مجاز در رژیم کتوژنیک، نوشیدنیهایی است که کربوهیدرات بالایی دارند. نتایج یک تحقیق روی زنان مسن نشان داد که مصرف زیاد گوشت چرب در رژیم غذایی منجر به افزایش 8% کلسترول HDL (خوب) نسبت به رژیم های کم چربی و با کربوهیدرات بالا می شود. از آنجا که استون یک مولکول ریز است، راه خود را به سمت ریه ها باز می کند و وقتی که شما آنها را به سمت بیرون تنفس می کنید، موجب بد بو شدن نفس می شود.

پیتزا کتوژنیک

متخصص کتوژنیک بعد از تمام شدن دوره، یه نفس راحت میکشی و یه هفته استراحت میکنی. حالا که میدانید رژیم کتوژنیک چیست، اگر به آن برای لاغری علاقه پیدا کردهاید و تصمیم گرفتهاید از این رژیم کم کربوهیدرات برای کاهش وزن استفاده کنید، باید بدانید درست است که رژیم کتوژنیک این روزها طرفداران زیادی را به سوی خود جلب کرده و از سلبریتیها گرفته تا مردم عادی به دنبال این رژیم هستند، اما یادتان باشد که پیروی از این رژیم تنها برای مدت کوتاهی مجاز است و تنها راه ثابت نگه داشتن وزن پس از پایان دوره، پیروی از رژیم تثبیت وزن است. Art icle h as  be en c re ated by    Con tent Gen erat or Demov ersion .

یکی از اصلی ترین کتون های تولید شده از رژیم کتوژنیک (BHB) نقش اصلی در سرکوب بسیاری از بیماری های التهابی دارد. مورد اول طبیعی است، درحالیکه مورد دوم فقط در دیابت کنترل نشده رخ میدهد.کتواسیدوز خطرناک است، اما کتوز در رژیم کتوژنیک کاملاً طبیعی و سالم است. این باور رایج که رژیم های پرچرب باعث چاقی و چندین بیماری دیگر مانند بیماری عروق کرونر قلب، دیابت و سرطان می شود، در مطالعات اپیدمیولوژیک اخیر مشاهده نشده است. Th᠎is w as g​ener at​ed by  Con᠎te nt Generat or  Dem oversion!

رژیم غذایی کتوژنیک

برای افرادی که مصمم به شروع رژیم کتوژنیک هستن و دنبال برنامه رژیم کتوژنیک میگردن. اگر نمیتوانید برنامه رژیم غذایی هفته چهارم را به عنوان رژیم غذایی خود رعایت کنید، می توانید، رژیم هفته 3 را دنبال کنید. خلاصه: شما میتوانید انواع مواد غذایی خوشمزه و مقوی در رژیم کتو مصرف کنید. در لیست زیر برخی از غذاهای ممنوعه رژیم کتو را میتوانید ببینید. بنابراین حتما برای تغییر رژیم باید خیلی آهسته اینکار انجام بشه و کم کم از رژیم خارج بشین. البته توصیه ای برای اینکه در رژیم کتو چه مقدار باید آب بنوشید، وجود ندارد. Artic᠎le was generat ed with G SA Cont᠎ent  Ge ne᠎rato​r ᠎DEMO!

رژیم کتوژنیک یک هفته ای

از آنجا که این رژیم بسیاری از غذاها را محدود میکند و این محدودیت برای طولانی مدت موجب آسیب به بدن میشود، نمیتوان آن را برای مدت طولانی ادامه داد. اما این بدان معنا نیست که خوردن پروتئین بیشتر همیشه منجر به رشد بیشتر عضلانی میشود، به خصوص در رژیم کتوژنیک. یک تاریخچه کامل از وضعیت تغذیهای کودک تهیه و پارامترهای رژیم غذاییاش انتخاب میشود، این عوامل شامل نسبت کتوژنیک چربی به ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات، نیازهای انرژی (کالری) و میزان مایعات دریافتی میباشد. بر خلاف رژیم غذایی اتکینز مرحله بندی ندارد و دارای یک الگوی ثابت در مقدار کربوهیدرات مصرفی است.

پاسخ سوال های خودتان در مورد این رژیم غذایی و نحوه پیگیری و رعایت کردن آن را در داخل این اپ پیدا خواهید کرد. دلیل علمی خاصی درباره ی خارش برخی افراد در هنگام استفاده از رژیم غذایی کتوژنیک وجود ندارد. اگر رژیم کتو گرفتید و مدام تشنه شدید، اصلا تعجب نکنید.خارج شدن مقدار آب زیادی از بدن موجب تشنگی شما می شود. اما به شفاف شدن رنگ ادرار شما کمک می کند. کاهش شدید مصرف کربوهیدرات ها به معنای خداحافظی با غذاهای پر فیبر همچون غلات کامل، انواع لوبیا، میوه ها و سبزیجات است که این موضوع وقتی با کم آبی بدن ترکیب شود، موجب بسته شدن روده های بزرگ می شود.

با این اطلاعات می توانید تصمیم بگیرید که چگونه کربوهیدرات و پروتئین خود را کاهش دهید و مصرف چربی خود را افزایش دهید. همچنین شما می توانید بجای غذاهای سرخ شده، خوراکی های حاوی سبزیجات را سفارش دهید و یا آووکادو، پنیر ، بیکن یا تخم مرغ را به لیست غذایتان اضافه کنید.در رستوران های مکزیک، هرنوع گوشت با پنیر اضافی، پوره آووکادو، سالسا و خامه ترش سرو می شود. برای میانوعده نیز میتوانید، از خوراکیهای کم کربوهیدرات، مثل تخم مرغ، پنیر و آووکادو استفاده کنید. این رژیم غذایی معمولاً بر گوشت، ماهی، تخم مرغ، آجیل، دانه ها، سبزیجات، میوه ها و چربی های سالم تأکید دارد.

تحقیقات بسیاری درباره سطح کلسترول در رژیم کم کربوهیدرات کتوژنیک انجام شده است. در مقابل رژیم کتوژنیک به نظر میرسد اثر مثبت داشته باشید. هرچند بیشتر رژیم کتو، چربی است تا پروتئین، اما متاسفانه بسیاری از افراد تنها به سمت مصرف گوشت می روند. این کار منیزیم را بیشتر می کند و این مشکل حل می شود. اما خوشبختانه استفاده از مواد غذایی مطابق با کتو مثل آووکادو، آجیل ها و سبزیجات غیر نشاسته ای تا حدودی مشکل را برطرف می کند. کتون بادی سنتز شده در بدن می تواند به راحتی برای تولید انرژی توسط قلب ، بافت عضلانی و کلیه ها مورد استفاده قرار گیرد.

چربی به عنوان اولین منبع انرژی در رژیم کتو شناخته می شود از همین رو مقدار مناسبی از آن را باید در رژیم غذایی خود قرار دهید. در رژیم غذایی کتوژنیک، مصرف یک سری از غذاها و میوهها مجاز نیست. رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات است که باعث می شود به سرعت وزن کم کنید، اما آثار آن چیزی بیشتر از کاهش وزن است. به طور کلی، پروتئین بیشتر باید منجر به کاهش وزن و بهبود شکل بدن شود.

به طور کلی مصرف کمتر کربوهیدرات فرآیند تولید کتوز را راحتتر میکند. نحوه کار:این رژیم غذایی توصیه می کند که هر وعده غذایی با ۱۳ پروتیین، ۲۳ میوه و سبزیجات رنگارنگ و کمی چربی تک اشباع شده، مانند روغن زیتون، آووکادو و یا بادام مصرف کنید و همچنین خوراکی های کربوهیدرات دارای GI بالا مانند موز، برنج و سیب زمینی را محدود کنید. گفتیم که پروتئین زیادتر از مصرف یعنی چاقی؛ پس باید ببنیم در هر روز و در هر وعده چقدر باید گوشت و … اما کتواسیدوزیس در بیماران دیابتی که دیابتشان کنترل نشده است، رخ میدهد و با مشاور خانواده خود مشورت نمایید.

رژیم کتوژنیک پروتئین

کودک همچنین باید توانایی خویشتنداری نیز داشته باشد زیرا مصرف کردن فقط چند عدد کلوچه یا هرچیز حاوی قند مثل خمیردندانها یا سایر محصولات مراقبت دهانی اثرات رژیم را از بین برده و احتمالاً منجر به تشنج میشود.دیگر جنبه مهم آماده سازی برای رژیم کتوژنیک، الزام و تعهد اعضای خانواده نیز است. این رژیم مورد علاقهی همه ی سلبریتیها نیست، مثلا کلی ریپا (هنرپیشه و مجری اهل ایالات متحده) معتقد است که ما نباید خودمان را به هیچ غذای خاصی محدود کنیم.

معنی کتوژنیک چیست

کلسترول بالا به طور کلی به دلیل افزایش HDL (کلسترول خوب) است که احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. اما به طور کلی این یک مسئله بسیار جزئی است. کالری یک رژیم غذایی کتوژنیکی معمولی از 80 درصد چربی، 15 درصد پروتئین و تنها 5 درصد کربوهیدرات تشکیل شده است. این نسبت معمولاً 60 درصد چربی، 35 درصد پروتئین و 5 درصد کربوهیدرات است. در رژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدرات میتواند بسیار پایین باشد (حدود ۵ درصد) و مصرف چربی میتواند بسیار زیاد باشد (حدود ۷۵ درصد) و علاوه بر این پروتئین را بهطور متوسط (حدود ۲۰ %) نگه میدارند.

منظور از این خوراکیها، آنهایی است که درصد کربوهیدرات بالایی دارند. در این رژیم میزان پروتئین بالاتر از بقیه روش هاست، البته رژیمی استاندارد شناخته می شود که چیزی حدود ۳۵ % پروتئین به همراه ۶۰% چربی و میزان بسیار کمی کربوهیدرات به اندازه ۵ درصد در این نوع رژیم جای گرفته اند. در دهههای ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی، هنگامی که تنها داروهای ضد صرع موجود، برمیدها (کشفشده در ۱۸۵۷) و فنوباربیتال (۱۹۱۲) بودند، رژیم کتوژنیک بهطور گستردهای مورد استفاده و پژوهش بود. تاکنون دریافت شده که داشتن رژیم های غذایی کتوژنیک در هنگام شیر دهی معمولا سالم است. از نظر ما ، سادگی برای کسی که تازه به رژیم کم کربوهیدرات وارد می شود ، بسیار مهم است.

كتوژنيك يعني چي

مهم است بدانید پیروی از کتو حین شیردهی ممکن است خطر ابتلابه یک بیماری جدی به نام کتواسیدوز را افزایش دهد. یک راه حل ساده این است که آب بیشتری بنوشید و سعی کنید مقدار آن را به یک گالن در روز بیشتر نزدیک کنید. این گرفتگی بیشتر در صبح زود یا شب اتفاق می افتد. با این حال، رژیم های غذایی کم کربوهیدرات که بیشتر از مواد گوشتی استفاده می کنند، می توانند سبب بروز مشکلاتی برای فرد در دراز مدت شود. این افزایش با کاهش وزن، عادی خواهد شد.درصد کمی از مردم در رژیم کتوژنیک هستند که افزایش LDL را تجربه می کنند.

آیا رژیم کتوژنیک ضرر دارد

[arpw limit=”10″]

کتوژنیک دوره ای

این موضوع در بین افرادی که از رژیم کتو استفاده میکنن خیلی عادیه. اگر میخواهید که جواب قابل قبول تری بگیرید پس به شما توصیه میکنیم در ۵ روز هفته از رژیم کم کربوهیدرات پیروی کنید. پرسش دیگری که بسیار مطرح می شود، این است که اگر شخصی کیسه صفرا خود را برداشته باشد، آیا می تواند رژیم لاغری کتوژنیک را اجرا کند؟ همچنین اگر رژیم را به درستی دنبال نکنید، ممکن است به کتوز نرسید. اگر به اندازه کافی مایعات و الکترولیت مصرف نکنید، دچار خشکی دهان میشوید.


منتشر شده

در

توسط