کاهش وزن با رژیم کم کربوهیدرات

به نظر می رسد این روزها همه می خواهند وزن کم کنند و با گذشت سال ها، وزن اضافی ناخواسته نیز افزایش می یابد. راه های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد، اما از آنجایی که همه ما محرک ها، سلیقه ها و خلق و خوی متفاوتی داریم – همه برنامه های کاهش وزن برای همه افراد جواب نمی دهد. البته، ورزش راه شماره یک برای بالا بردن متابولیسم شما و به خاطر سلامتی شما است – این را باید بسیار جدی گرفت.

به غیر از برنامه‌های کاهش وزن و ورزش سنتی، راه‌های دیگر کاهش وزن این است که مقدار چربی‌های به اصطلاح «بد» را در رژیم غذایی خود کاهش دهید و از غذاهای شیرین مانند شکلات، کلوچه، آب نبات، کیک، کیک استفاده کنید. و حتی نوشابه های گازدار و قهوه همراه با خامه.

تلاش برای محدود کردن مصرف کربوهیدرات ها راه دیگری برای حمله به افزایش وزن است. در حالی که تصور عمومی این است که یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات خسته کننده و بی اشتها است، اما این دور از واقعیت است. رژیم‌های کم کربوهیدرات شامل سبزیجات و میوه‌های کم نشاسته می‌شوند، و زمانی که آنها بدون افزودن شکر مصرف شوند، طعم واقعی از بین می‌رود.

حقیقت این است که با پیروی از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات می توانید وزن کم کنید. کاهش وزن، به عبارت ساده، تماماً در مورد ریاضی است – اگر کالری دریافتی روزانه شما 1500 کالری باشد و روزانه 2000 کالری بسوزانید، از جمله کالری هایی که بدن شما فقط با زندگی و تنفس می سوزاند – وزن کم خواهید کرد.

در حالی که رژیم کم کربوهیدرات تنها رژیم غذایی در شهر نیست، یک برنامه غذایی محبوب است، سلامتی را ارتقا می دهد و می تواند برای شما مفید باشد. رعایت رژیم‌های کم کربوهیدرات بسیار ساده است، و در اینجا یکی از راه‌های کاهش وزن با رژیم کم کربوهیدرات وجود دارد.

برای شروع: به آرامی پیش بروید. فقط چند چیز را در ابتدا تغییر دهید و به تدریج سایر کربوهیدرات ها را کاهش دهید.

به عنوان مثال، می‌توانید تمام نوشیدنی‌های شیرین خود مانند نوشابه‌های گازدار را برای شروع حذف کنید. نوشابه سرشار از قند و کالری خالی است و به طور کلی – نوشیدن نوشابه با یک سبک زندگی سالم سازگاری ندارد.

سعی کنید پروتئین کافی را به عنوان بخشی از عادات غذایی جدید خود دریافت کنید.

سبزیجات بیشتری بخورید – آنها برای شما مفید هستند و همچنین طعم خوبی دارند. با این حال، باید سعی کنید سبزیجاتی را انتخاب کنید که نشاسته کمی دارند.

بیشتر از چربی های به اصطلاح “خوب” مانند آجیل، آووکادو، روغن زیتون، دانه کتان و ماهی چرب استفاده کنید. این غذاها به سیر شدن شما کمک می کنند و تعداد زیادی فواید دیگر برای سلامتی به ارمغان می آورند.

قهوه ای را بر سفید انتخاب کنید. به عنوان مثال، برنج قهوه ای، ماکارونی سبوس دار و نان سبوس دار. به جای ماکارونی سفید می توان از کدو اسپاگتی استفاده کرد.

بخش ها را کم کنید. ما این روزها به وعده های بزرگتر عادت کرده ایم، و این در طول سال ها بر سر ما رخنه کرده است. به جای کمیت به سراغ کیفیت بروید. بیشتر همیشه به معنای بهترین نیست.

یک رژیم کم کربوهیدرات، همراه با ورزش و عزم برای کاهش وزن ناخواسته، باید موفقیت آمیز باشد. با این حال، موفقیت شما تا حد زیادی با توانایی شما در کنترل اندازه وعده های غذایی و حفظ یک برنامه ورزشی منظم تعیین می شود.

هیچ رژیم غذایی “عالی” وجود ندارد – یک برنامه غذایی ممکن است برای شما کارساز نباشد، اما برای همسایه، خواهر یا دوست شما موثر خواهد بود. با این حال، رژیم‌های کم کربوهیدرات راه بسیار خوبی برای کاهش وزن هستند و اگر عزم، نظم و اراده لازم برای انجام این کار را داشته باشید – به خوبی می‌توانید آخرین داستان موفقیت در کاهش وزن با رژیم کم کربوهیدرات باشید. .


منتشر شده

در

توسط