کاهش وزن کم کربوهیدرات – نه فقط یک مد دیگر

کاهش وزن کم کربوهیدرات در سال‌های اخیر رواج یافته است، و اگرچه تنها راه کاهش وزن نیست، اما اگر به درستی انجام شود، می‌تواند ایمن و موثر باشد.

اول از همه، تقریباً از هر رژیم غذایی افراطی که عملاً هر ماده مغذی اصلی را حذف می کند، خواه پروتئین، چربی یا کربوهیدرات باشد، معمولاً بهتر است اجتناب شود.

این کتاب‌های افراطی و خودپسندی که راه خود را تنها راه می‌دانند، معمولاً فقط برای کسب درآمد از مشتریان ناآگاهی ساخته می‌شوند که از کاهش چند پوندی ناامید هستند.

داستان های موفقیت آمیز و داستان های ترسناک در همه رژیم های غذایی مد روز وجود داشته است، زیرا اصلی ترین وجه مشترک همه آنها مفهوم کم خوردن است.

ترفند این است که آنها باید مفهوم ساده «کم خوردن» را به کتابی طولانی، کشیده و بیش از حد تحلیل شده با چرخشی مختصر در این یا آن تبدیل کنند تا بتوانند آن را کپی رایت کنند و آن را مال خود کنند.

گذشته از این، مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد افزایش مصرف قند و کربوهیدرات منجر به ذخیره و افزایش چربی می‌شود، به‌ویژه زمانی که از منابع نشاسته‌ای و با گلیسمی بالا مانند آب نبات، غذای ناسالم و نان سفید استفاده شود.

بنابراین، اولین قدم این است که منبع شماره یک کربوهیدرات خود را کاهش دهید، خواه نان همراه با هر وعده غذایی، نوشابه های گازدار، توینکی ها، شما می دانید که “میان وعده بازدارنده” پر کربوهیدرات شما چیست — شما در حال حاضر به آن فکر می کنید. مگه نه؟

بله، آن یکی! تقلب نکنید، اولین نقطه ضعفی که به ذهنتان خطور کرد از جایی است که باید شروع کنید.

فقط برای این یک هفته، نصف مقداری که معمولاً از این غذا یا نوشیدنی پر کربوهیدرات مصرف می کنید، مصرف کنید.

سپس هفته آینده دوباره آن را از وسط نصف کنید. این کار را به آرامی و به تدریج ادامه دهید، تا زمانی که بتوانید این «میان‌وعده بازدارنده» را فقط به عنوان پاداش چند بار در ماه ذخیره کنید.

لازم نیست برای همیشه آن را رها کنید، فقط باید کنترل بیشتری روی آن به دست آورید، بنابراین انتخاب می کنید که چه زمانی از آن لذت ببرید.

سعی کنید از اصرار به حذف «میان‌وعده نگهدارنده» بوقلمون سرد مورد علاقه خود اجتناب کنید، زیرا این امر می‌تواند تأثیر معکوس بر رابطه شما با آن غذا داشته باشد و باعث افزایش و تقویت نگه‌داشتن آن بر روی شما شود.

مانند تمام تغییرات تغذیه ای، کاهش وزن کم کربوهیدرات می تواند بسیار موثر باشد تا زمانی که راه خود را به آن آسان کنید و برای مدت طولانی به آن پایبند باشید.


منتشر شده

در

توسط