کتون های اگزوژن چیست؟ نحوه دریافت مکمل های کتون

شما نمی توانید آن را انکار کنید. کتون های اگزوژن داغ ترین کالای موجود در بازار در حال حاضر هستند، به ویژه برای افرادی که به رژیم های کتوز و کتوژنیک علاقه مند هستند. آنها به طور کلی در اشکال مختلف هستند و بسیار مهم است که برای بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، کاهش علائم کتوز، سوزاندن چربی، بهبود عملکرد فیزیکی یا عملکرد ذهنی روش‌های خاصی هستند که از کتون‌ها استفاده می‌شوند.

مکمل های کتون اگزوژن چیست؟

مکمل های کتون اغلب به عنوان کتون های اگزوژن شناخته می شوند، به این معنی که آنها خارج از بدن شما ساخته می شوند. این با کتون هایی که بدن شما زمانی که کربوهیدرات محدود است و در حالت کتوز قرار دارید، می سازد، مخالف است. به طور کلی، آنها در آزمایشگاه ساخته می شوند و سپس به شکل مکمل برای خوردن ساخته می شوند. 3 کتون وجود دارد که بدن شما با رژیم کتوژنیک تولید می کند: استواستات، استون و بتا هیدروکسی بوتیرات (BHB).

 • کتون موجود در کتون اگزوژن BHB است. این به این دلیل است که بدن شما از آن بسیار موثر استفاده خواهد کرد.

 • آنها سوخت برای تشکیل میتوکندری انرژی در سلول های بدن شما نامیده می شوند. آنها منبع سوخت جایگزین گلوکز هستند.

 • آنها به دلیل وزن و ساختار مولکولی کوچک خود ترکیبات ساده ای هستند.

چرا مکمل های کتون اگزوژن مصرف کنیم؟

مواقعی وجود دارد که خوردن یک مکمل کاملاً کتوژنیک واقع بینانه و مطلوب نیست. پیروی از آن برای بسیاری از افراد بسیار دشوار و محدود کننده است. افرادی هستند که با رژیم کامل کتوژنیک احساس انرژی کمتری خواهند داشت، بنابراین از مکمل کتون اگزوژن به عنوان روشی هدفمند برای دریافت مزایای کتوز در وعده های غذایی خود استفاده می کنند. فرض کنید شما ورزشکاری هستید که می‌خواهید برای عملکردتان کربوهیدرات داشته باشید، در این صورت مزایای کاملی از کتوز نخواهید داشت زیرا در آن سیر نمی‌شوید. بنابراین، در طول تمرین به کربوهیدرات نیاز خواهید داشت، اما ممکن است بخواهید کتون‌ها به تمرین طولانی‌تر شما کمک کنند. این جایی است که مکمل کتون اگزوژن مفید است.

فواید مکمل های کتون اگزوژن

مکمل ها کمک بزرگی برای انتقال به حالت کتوز و ورود به حالت ناشتا هستند. این جایی است که آنها به طور کلی بسیار مفید هستند. آنها به شما کمک می کنند تا هر زمان که بخواهید به کتوزیس بازگردید، نه اینکه چند روز صبر کنید. آنها در بین وعده های غذایی مصرف می شوند تا یک مشت کتون سریع ایجاد کنند یا قبل از تمرین برای انرژی اضافی. مصرف مکمل های کتون یا پیروی از رژیم کتو به معنای بهره مندی از چندین مزیت در زندگی شماست، از جمله:

 • افزایش عملکرد شناختی

 • کاهش وزن سریع و کاهش گرسنگی

 • تمرکز ذهنی بالا

 • گلوکز خون را تنظیم کرد

 • التهاب کمتر

 • کاهش خطر ابتلا به هر بیماری

مکمل‌های کتون به 3 دسته تقسیم می‌شوند که معمولاً برای مصرف در دسترس هستند:

 1. نمک کتون

 2. استر کتون

 3. روغن کتون


منتشر شده

در

توسط