کتون های تمشک چیست و مکمل های کتون تمشک برای کاهش وزن چقدر موثر هستند؟

ترکیبات طبیعی موجود در گیاهان تمشک که قادر به تنظیم متابولیسم مانند کپسایسین و سینفرین هستند و از نظر شیمیایی شبیه به آنها هستند، به کتون تمشک معروف هستند. دلیل اینکه تمشک بوی بسیار مطبوعی دارد نیز به دلیل کتون ها است و همچنین در غذاهای فرآوری شده به عنوان یک ماده طعم دهنده استفاده می شود. این ترکیب در لوازم آرایشی استفاده می شود تا رایحه معطر خوبی به آنها بدهد. پس از مطالعات متعدد بر روی موش ها، ثابت شده است که این کتون ها چربی سوز هستند و به همین دلیل است که مکمل های کتون تمشک به عنوان یک راه حل موثر برای کاهش وزن به طور گسترده در بازار عرضه می شوند.

ثابت شده است که افرادی که می خواهند سبک زندگی سالمی داشته باشند و وزن سالمی داشته باشند می توانند با استفاده از مکمل های کتون تمشک به طور قابل توجهی سود ببرند. افراد می توانند با استفاده از مکمل های کتون تمشک و تقریباً هر نوع رژیم غذایی، در کاهش وزن قابل توجهی موفق شوند. کتون های تمشک زمانی که با یک رژیم غذایی کم چرب و پروتئین بالا ترکیب می شوند در چربی سوزی و کمک به کاهش وزن بسیار موثرتر هستند. بنابراین، به دلیل این مزایا است که محصولات کتون تمشک بسیار مورد تقاضا هستند.

هنگام استفاده از کتون های تمشک به عنوان مکمل، دمای مرکزی بدن افزایش می یابد. این امر باعث افزایش متابولیسم می شود و باعث می شود بدن کالری و چربی را بسیار سریعتر بسوزاند و به همین دلیل است که این ترکیب به عنوان یک چربی سوز موثر محبوب شده است. حتی چربی کلی که بدن از یک رژیم غذایی منظم جذب می کند نیز توسط این کتون ها کاهش می یابد.

در مطالعه‌ای که در ژاپن انجام شد، موش‌های دارای رژیم غذایی پرچرب با کتون‌های تمشک تغذیه شدند که از تجمع چربی در کبد و سایر بافت‌ها جلوگیری می‌کرد. این البته منجر به کاهش وزن شد. این تا حدودی ثابت می کند که این کتون های گیاه تمشک در واقع به عنوان یک چربی سوز و برای افزایش متابولیسم موثر هستند. تاکنون هیچ مطالعه مستندی بر روی انسان برای این ترکیب انجام نشده است، اما بر اساس بازخورد از کاربران. به نظر می رسد کتون ها روی انسان ها نیز کار می کنند. هیچ عوارض جانبی منفی گزارش نشده است.

به دلیل همین ویژگی های مثبت است که اغلب متخصصان تغذیه، متخصصان تغذیه و مربیان توصیه می کنند که چند تمشک همراه با وعده های غذایی مصرف کنند. افرادی که به رژیم غذایی سالم پایبند بودند و به طور روزانه تمشک مصرف می کردند، متوجه نتایج مثبت کاهش وزن شدند. غیر از این فواید، این میوه سرشار از فیبر است و طعم لذیذی دارد!

کتون های تمشک فواید متعدد دیگری برای سلامتی دارند. این ترکیب علاوه بر کمک به کاهش وزن، به حفظ سطح کلسترول و چربی در بدن نیز کمک می کند. با مصرف این ترکیب می توان سطح فشار خون سالم را نیز حفظ کرد. بنابراین، این کتون ها به حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی نیز کمک می کنند. آنتی اکسیدان ها نیز در این ترکیب وجود دارند که با رادیکال های آزاد مضر در بدن مبارزه می کنند.

همه این خواص مفید و سالم، تمشک را به میوه ای کاملا سالم تبدیل می کند. مکمل‌سازی با کتون‌های تمشک تا حد زیادی مؤثرترین راه برای رسیدن به دوز توصیه‌شده روزانه (100 تا 300 میلی‌گرم) است، زیرا برای دریافت همان مقدار کتون نیاز به چندین پوند تمشک واقعی است. بیشتر از چیزی که هر انسانی می تواند در یک روز بخورد.

در نتیجه، واضح است که افزودن کتون های تمشک به رژیم غذایی روزانه می تواند به کاهش وزن کمک کند. فقط به یاد داشته باشید، حتی اگر کتون ها پتانسیل سوزاندن چربی را دارند، این بدان معنا نیست که می توانند جایگزین ورزش منظم و رژیم غذایی سالم شوند.


منتشر شده

در

توسط