۱۵ غذا که به راحتی میتوانید در رژیم کتوژنیک مصرف کنید

رژیم های کم کربوهیدرات و کتوژنیک فواید زیادی رژیم کتوژنیک برای سلامتی دارند. در طولانی مدت برای کسانی که اضافه وزن زیادی دارند و به مدت طولانی از این رژیم استفاده می کنند، باعث کاهش دانسیته استخوانی و ایجاد پوکی استخوان می شود. در مطالعهی دیگری کسانی که رژیم کتوژنیک را دنبال کردند، توانستند ۱۱٫۱ کیلوگرم وزن کم کنند. یک مطالعهی صورتگرفته بر روی جانوران حاکی از آن بود که رژیم کتوژنیک میتواند به کاهش آسیبهای مغزی و بهبود مغز پس از آسیبها کمک کند.

کتوژنیک و قند خون

غذاهای کتوژنیک​This article has been cre ated ᠎with  C on tent Generat​or ᠎DEMO᠎.

مغز شما، بر خلاف ماهیچه های شما، نمی تواند از چربی به عنوان منبع سوخت استفاده کند. افرادی که در مورد تفاوت های رژیم کتوژنیک و اتکینز مطالعه میکنن. در حقیقت بهتر است قبل از شروع به هر نوع رژیمی، در مورد آن مطالعه کنید، عوارض آن را بدانید و بعد وارد آن رژیم شوید و همچنین نیاز است که با یک مشاوره تغذیه مشورت نمائید. درباره بیماری آلزایمر بیشتر بدانید؟ با این حال، کبد در طول روزه داری یا زمانی که مصرف کربوهیدرات به کمتر از 50 گرم در روز می رسد ، تولید کتون های خود را حتی بیشتر افزایش می دهد.

برای دسر، ترکیبی از یک تکه پنیر یا انواع توت با خامه میتواند بسیار عالی و لذیذ باشد. این رژیم غذایی می تواند برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند، از دیابت رنج میبرند یا در تلاشند متابولیسم بدن خود را بهبود بخشند، مناسب باشد اما لازم به ذکر است که مطالعات در زمینه این رژیم غذایی اثر بخشی آن را در بیماری صرع نشان داده اند و در خصوص کاهش وزن مطالعات متناقض هستند. غذاهای رژیمی بدون قند: علاوه بر اینکه بر روی این مواد فراوری های زیادی صورت گرفته، این مواد غذایی معمولا دارای مقدار زیادی قند الکلی هستند که میتواند بر روی سطح اجسام کتونی در بدن تاثیر بگذارد.

رژیم کتوژنیک نی نی سایت

This h as  be en creat ed by Content Gener ator DE​MO !

اگرچه همپوشانی های زیادی بین رژیم های کم کربوهیدرات و کتوژنیک وجود دارد، اما چند تفاوت مهم نیز وجود دارد. اما باز هم مهم است که با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید برای آنچه که برای شما یا فرزندتان مناسب است ، تصمیم گیری کنید. رژیم کتوژنیک سیکلیکال یا دورهای راهی آسانتر برای اضافه کردن چربیها به برنامهی غذایی است که باعث میشود در روزهای آزاد رژیم متعادلتری داشته باشید. شاید شنیده باشید که مغز شما برای عملکرد صحیح به ۱۳۰ گرم کربوهیدرات در روز نیاز دارد. در رژیم کتوژنیک، کتون ها منبع سوخت اولیه برای مغز هستند.

رژیم لاغری کتوژنیک رایگان

در رژیم کتو متابولیسم یا سوخت و ساز سلولی را بدون آن که اذیت شوید به صورت انعطاف پذیری در میآورید تا چربیهای انباشته شده بدن به سرعت از بین برود. بدن 7 تا 10 روز با این قند زندگی می کند. اما در رژیم کتوژنیک رخ نمیدهد، با این حال، در چند مورد نادر، کتواسیدوز در افراد غیر دیابتی به دنبال یک رژیم غذایی طولانی مدت با کربوهیدرات کم گزارش شده است. همچنین کاهش مصرف کربوهیدرات ها که با شرایط پوستی ارتباط دارند، در این مورد بی تاثیر نیست.

رژیم کتوژنیک مدیترانه ای

 This  post w as cre at ed by G​SA᠎ Content​ Generat or DEMO!

کبد همچنین می تواند از گلیسرول گلوکز بسازد. با این حال، آنها همچنین برای برخی از اختلالات مغزی مفید هستند. در این حالت اگر میزان کربوهیدرات ها و مواد قندی افزایش پیدا کند، میتوانید با سرعت بیشتری به وضعیت کتوزیس برگردید. پرسش 8. شنیدهام که حالت کتوزیس بسیار خطرناک است. به لطف گلوکونئوژنز، بخشهایی از مغز که به گلوکز نیاز دارند، حتی زمانی که مصرف کربوهیدرات شما بسیار کم است، یک منبع ثابت دریافت میکنند. در این فرآیند، کبد گلوکز تولید می کند تا مغز از آن استفاده کند.

رژیم غذایی کتوژنیک در صرع

با این حال، مغز ممکن است کتون های بیشتری را نسبت به رژیم غذایی معمولی بسوزاند. این رژیم ها بر پایه علم تغذیه و فیزیولوژی است و تقریبا 80 سال است که از این روش استفاده می شود. رژیم کتو یا کتوژنیک یک رژیم غذایی است که در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. معمولاً دوره ی این رژیم حدود دو سال طول می کشد و پس ازاین دوره یا قطع می شود یا به شکل اصلاح شده آتکینز تغییر پیدا می کند.

بعلاوه، این رژیم قادر به کاهش

عوامل خطر بیماری قلبی-عروقی، به ویژه در افراد چاق است. این رژیم انواع مختلفی دارد که رایج ترین آن شامل 90 درصد چربی، 6 تا 9 درصد پروتئین و صفر تا 4 درصد کربوهیدرات است. رژیم کتوژنیک در کاهش سطح انسولین مؤثر است. به عنوان مثال یک مطالعه نشان داد که پیوستن به رژیم غذایی کتوژنیک و لیست غذایی رژیم غذایی کتو برای 24 هفته باعث کاهش سطح تری گلیسیرید، کلسترول LDL و قند خون در درصد قابل توجهی از بیماران می شود، در حالی که در عین حال با افزایش سطح کلسترول HDL همراه است.

کتوژنیک اهواز

از طرف دیگر ، رژیم کتو نیز منجر به کتوز می شود و می توان آن را به مدت نسبتا طولانی تری ادامه داد . رژیم های کم کربوهیدرات و کتوژنیک چیست؟ گوآکامولی (خمیر یا سس ساخته شده از آواکادو له شده) همراه با سبزیجات کم کربوهیدرات. همانطور که گفته شد میزان ph خون کاهش پیدا می کند و خون اسیدی می شود بدن سعی می کند این حالت اسیدی را جبران کند و ph خون را بالا ببرد و از مینرال های بدن مثل کلسیم، منیزیم و فسفر استفاده می کند و وقتی مینرال ها در خون تمام شدند، سراغ منابع آنها که دندان ها و استخوان ها هستند، رفته و مینرال ها را از آنها برمیدارد و باعث کاهش دانسیته استخوانی و ایجاد پوکی استخوان و یا پوسیدگی دندان می شود.

این عامل فواید زیادی را برای سلامتی بدن دارد. برای کاهش احتمال ابتلا به آنفولانزای کتو، رژیم را به آرامی شروع کنید، آب زیادی بنوشید و استراحت کافی داشته باشید. این رژیم غذایی برای وزشکاران حرفه ای یا کسانی که به دنبال افزایش وزن و ساختن عضلات هستند چندان مناسب نیست و مانند هر رژیم غذایی دیگری زمانی نتایج آن را خواهید دید که به آن سفت و سخت پایبند باشید و از تمامی دستور های غذایی برای مدت طولانی به خوبی پیروی کنید. کربوهیدراتها را به ۲۰ گرم یا کمتر در روز محدود کنید. رژیم کتوژنیک چه فواید یا عوارضی دارد؟

رژیم کتوژنیک علم ورزش

[arpw limit=”10″]

کتوژنیک فروشگاه

معمولا رژیم کتوژنیک به خودیخود موجب کاهش وزن میشود و نیازی به ایجاد محدودیت در کالری دریافتی نیست. از آنجاییکه کتو سرشار از پروتئین و چربی است، میتواند بسیار سیرکننده باشد و بهطور بالقوه دریافت کالری کافی برای تولید شیر برای کودک و حفظ سلامت را دچار چالش کند. پروتئین در رژیم کتو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای داشتن رژیم های اصولی و سالم می توانید به صورت آنلاین رژیم غذایی دریافت کنید، فقط کافی است ثبت نام کنید . چیزی که مسلم است شما تنها با یک بار پخت و پز، می توانید دو وعده غذای کامل و کتویی میل کنید.

یکی از تمرکز های رژیم تک خوری و انواع آن، سالم بودن وعده های غذایی و بی ضرر بودن آنها برای بدن انسان است. اما وقتی شما دریافت کربوهیدراتها را در رژیم کتوژنیک کاهش می دهید ( روزانه کمتر از 50 گرم کربوهیدرات ) در بدن شما گلوکز کافی برای تامین انرژی وجود ندارد ، بنابراین بدن مجبور است برای تامین انرژی خود سراغ سوزاندن چربی ها و پروتئین ها برود و زمانی که بدن شروع به تجزیه چربی ها برای تولید انرژی می کند موادی به نام کتون ها تولید می شود . بقیه از فرآیندی در بدن شما به نام گلوکونئوژنز می آید که به معنای «ساخت گلوکز جدید» است.

رژیم کتوژنیک فست

با افزایش چربی سوزی سطح کلسترول و تری گلیسیریدها در بدن بهبود پیدا میکند. رژیم کتوژنیک کلاسیک کربوهیدرات و پروتئین را بسیار محدود میکند تا سطح کتون را بالا ببرد. یک انسان طبیعی توی رژیم غذایی روزانش از انواع مواد غذایی استفاه میکنه. آسپری در برنامه این رژیم، مواد غذایی را در یک طیف از سمی تا بولتپروف مرتب میکند. پاسخ تمام سوالات خود را در این مطلب بخوانید. علاوه بر این، تحقیقات اخیر بیان کرده اند که مصرف مقدار قابل قبول روزانه سوکروالوز به طور قابل توجهی خطر ابتلا به التهاب بافتی در روده را افزایش می دهد. قابل ذکر است، خیار خام کربوهیدرات بسیار کمی دارد.

نان کتوژنیک چیست

در واقع، بعید است که رژیم کتو با وجود اینکه دارای مصرف چربی زیاد است، به طور منفی بر سطح کلسترول شما تاثیر بگذارد. کافئین: کافئین میتواند در افزایش سطح انرژی، کاهش چربی و بهبود عملکرد فرد مؤثر باشد. مطالعه ای روی 349 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که کسانی که رژیم کتوژنیک در برنامه زندگی خود دارند در 2 ساله متوسط 26.2 پوند (11.9 کیلوگرم) وزن کم کردند. یک مطالعه 10 ساله که تأثیر رژیم غذایی کتو بر روی کودکان خردسال را مورد بررسی قرار داد ، نشان داد که 65 درصد از آنها مشکلات گوارشی را تجربه کرده اند.

کتوژنیک رژیم مواد غذایی

برخی افراد دارای بیماری های خاص می توانند مواد مورد نیاز خود را از فروشگاه محصولات کتوژنیک تهیه کنند. محصولات کتوژنیک شامل: نان کتویی، آرد بادام، آرد نارگیل، قند بدون کالری، گز رژیمی، آبنبات رژیمی، شیرینی بدون قند و… ۴ سال پیش غذاهای پرکالری: متاسفانه برخی از افراد برای افزایش وزن غذاهای پرکالری، چرب ولی بدون ارزش تغذیهای مصرف میکنند ولی بعد از مدتی که به وزن دلخواه رسیدند، دچار مشکلات فراوانی میشوند. یک بررسی نشان داد که ادامه رژیم کتو برای چند هفته تا یک سال می تواند باعث کاهش چربی در افراد بسیار چاق شود. در سایت جوان ایرانی اطلاعات روز از منابع معتبر را فراهم کرده تا دسترسی شما عزیزان به خبرهای جدید سادهتر شده و راهکارهای درمانی مناسب برای انواع بیماریها، مراقبتهای دوران بارداری و کودکان را ارائه خواهیم داد.


منتشر شده

در

توسط