۱۶ ماده غذایی برای رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب است که علاوه بر لاغری، فواید زیادی برای رژیم کتوژنیک سلامتی دارد. کافیه طبق برنامه غذایی که برای شما تنظیم شده عمل کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید. بستگی به اهداف شما دارد.پزشکان معمولا پیشنهاد میدهند برای زمان مشخصی از این رژیم استفاده کنید. در حالی که برخی از افراد میتوانند تغییرات مربوط به رژیم غذایی را راحتتر بپذیرند، برخی دیگر ممکن است متوجه شوند که بدن آنها برای سازگاری با تغییرات ناگهانی به زمان بیشتری نیاز دارند. کتو برای افراد چاق و کسانی که اضافه وزن دارند توصیه میشود.

احتمالاً شناخته شده ترین آجیل تقویت کننده مغز است زیرا گردو حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه (PUFA) است که به عنوان “چربی خوب” شناخته می شوند. مغز برای عملکرد درست به قند کربوهیدرات های سالم نیاز دارد. همچنین در این شرایط، بدن چربی کبد را به کتون (ترکیب آلی دارای گروه دو ظرفیتی کربونیل co و دو ریشهی هیدروکربن) تبدیل میکند که میتواند انرژی را به مغز نیز برساند. بیماری پارکینسون: اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما یک مطالعه نشان میدهد که این رژیم غذایی به بهبود علائم بیماری پارکینسون کمک میکند.

کتوژنیک و بدنسازی

این میزان چربی به جذب پیشساز ویتامین A موجود در هویج که محلول در چربی است، کمک میکند. در نتیجه، بدن شما به سوزاندن ذخایر چربی بدن برای تامین انرژی روی میآورد. طبق تحقیقات جدید، رژیم کم کربوهیدرات حتی می تواند منجر به سوزاندن کالری بیشتر نسبت به سایر رژیم های غذایی شود. سطح بالای کتون منجر به کم آبی بدن و به هم خوردن تعادل شیمیایی خون می شود. رژیم کتو ممکن است برای برخی افراد منجر به کاهش کلسترول شود اما ممکن است برای برخی دیگر کلسترول را افزایش دهد. غذاهایی که چربی بالایی دارن میتونن باعث افزایش کلسترول بد خون بشن.

سالاد سزار کتوژنیک

اولین راه حل شناخت سبزیجات فیبرداری هست که کربوهیدارت خیلی کمی دارن. در حالی که شما ممکن است چربی های اشباع شده بیشتری (مانند کره بادام زمینی، کره معمولی، یا آووکادو) بخورید، شما در این رژیم غذایی محدودیت مصرف بیشتری دارید که رعایت روزانه آن را مثلا هنگامی که با خانواده غذا می خورید و یا با دوستانتان برای شام بیرون رفتید دشوار می کند. اگر دوستدار شیرینی جات در رژیم روزانه خود می باشید و مزه شیرینی و طعم آن برای شما جز لذت بخش ترین طعم ها، قرار می گیرد، پایبندی به قواعد در رژیم کتو، برای شما دشوار خواهد بود.

کتوژنیک سرطان

به این شکل که هرچه شما عضله بیشتری داشته باشید این شاخص برای شما افزایش پیدا می کند. هرچه کربوهیدرات کمتری در رژیم غذایی وجود داشته باشد ، به نظر می رسد برای رسیدن به کتوز در کاهش وزن یا بهبود دیابت نوع ۲ موثرتر است. برای برخی، این امر بهترین قسمت کاهش مصرف کربوهیدرات است و معمولاً طی چند روز یا هفته اول شروع رژیم اتفاق می افتد. این نسبت معمولاً 60 درصد چربی، 35 درصد پروتئین و 5 درصد کربوهیدرات است. بدین ترتیب با مصرف چربی زیاد، مصرف به اندازه پروتئین و مقدار اندکی قند در عوض مصرف بیش از حد کربوهیدرات و قند میتوان در مدت نسبتا کوتاهی کاهش وزن چشمگیری را مشاهده کرد.

کتوژنیک تبادل نظر

برخی از مطالعات نشان داده اند که در بین رژیم های لاغری رایج ( رژیم غذایی اتکینز، رژیم Zone، رژیم اورنیش ، رژیم jenny craig ) رژیم غذایی اتکینز موفق تر عملکرده و افرادی که این رژیم را رعایت کرده بودند کاهش وزن بیشتری داشتند. افراد مبتلا به آلزایمر، پارکینسون و اختلالات خواب با رعایت رژیم کتوژنیک بیش از سایر رژیمها امید به درمان دارند. برای بسیاری از مردم جهان، کربوهیدراتهایی مانند نان، پاستا یا سیب زمینی بیش از 50 درصد از رژیم غذایی روزانه آنها را تشکیل میدهند. سس کچاپ، سس باربیکیو و سس فلفل دلمه ای شیرین چند نمونه از چاشنی های بسته بندی شده با شکر هستند که از نظر مواد مغذی یا فیبر چندانی ندارند.

رژیم کتوژنیک 28 روزه نی نی سایت

در نظر داشته باشید تحقیقات بر روی انسان در حمایت از این ادعا وجود ندارد. رژیم کتو بر روی هر فرد به نوعی متفاوت تأثیر میگذارد. مورد ششم از مقاله « فواید رژیم کتوژنیک » مشخص کرد که استفاده از رژیم کتوژنیک روی سلامت قلب و فشار خون تاثیر مثبت میزاره. در صورتی هم که مطالعه نداشتین پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه این مقاله در مورد خروج از رژیم کتوژنیک، با استفاده از فهرست مقالات دنیای کتوژنیک در انتهای این مقاله، سایر مطالب رو هم مطالعه کنید. البته در مورد عوارض جانبی رژیم کتوژنیک توی یک مقاله به صورت کامل صحبت کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که مورد خطرناکی ندارن.

رژیم کتوژنیک چیه

دیابت نوع 2: نتیجه یک مطالعه نشان داد که 60 درصد بیماران دیابتی که رژیم کتو را به مدت 1 سال دنبال کردند، بهبود یافتند. اما نوع چرخه ای و هدف دار به دلیل عمومیت نداشتن، زیاد مورد تحقیق قرار نگرفته اند و در حال پیشرفت هستند. زمانی که رژیم لاغری کتو دارید، برای تامین انرژی مورد نیاز بدنتان، کربوهیدرات بسیار کمی مصرف خواهید کرد. وقتی رژیم کتو دارید، خوردن مقادیر زیاد پروتئین در واقع میتواند شما را از کتوز خلاص کند. به طور تقریبی این رژیم شامل ۷۵ درصد چربی – ۲۰ درصد پروتئین و تنها ۵ درصد کربوهیدارت می باشد.

رژیم کتوژنیک خوبه یا نه

رژیم لاغری کتو در مقایسه با سایر رژیمهای کم کربوهیدرات مانند اتکینز یا رژیم سرخپوشان که دارای پروتئین بالا با مقدار متوسط چربی هستند، رژیمی متعادل و محدود کننده محسوب میشود. برخی مکملهای غذایی مثل روغنهای تریگلیسرید با زنجیره متوسط و مواد معدنی میتوانند در رژیم کتوژنیک فواید زیادی برای سلامتی داشته باشند. رژیم کتوژنیک هم مثل همه رژیم های دیگه اصولی داره که در صورت عمل نکردن به اونها، عوارض جانبی خاص خودش رو داره. شاید دسترسی به میوه هایی مثل آووکادو توی ایران سخت باشه اما شما میتونید به راحتی میتونید از بادام هندی توی برنامه غذایی استفاده کنید.

روغن مایع، نارگیل فشرده سرد، خرما، روغن زیتون، بذر کتان، فندق و روغن آووکادو که در هر قاشق غذاخوری کاربید خاصی ندارد. اما قبل از اینکه نگاهی دقیقتر به رژیم کتو مدیترانهای بیندازیم، اجازه دهید ابتدا اصول اساسی هر رژیم را کشف کنیم. که در نتیجه این مطالعه تمام مشخصات منی در هر دو بیمار به وضوح بهبود یافت. آب توان جسمی را در برابر تمرینات بدنی افزایش داده و در نتیجه بدن دیرتر خسته میشود و بیشتر کالری می سوزاند. مطالعات نشان داده اند که اغلب رژیم های کم کربوهیدرات نسبت به سایر رژیم های غذایی موثرتر هستند. هنگام بستری تا زمان شام، به بیمار فقط مایعات بدون کالری و بدون کافئین داده میشود.  This post has ​be en gener᠎at ed ᠎by   Con tent G en᠎erat or DEMO !

یکی از این مواد غذایی فیبرها هستن.

نکته ای که باید در زمان خروج از رژیم کتوژنیک رعایت بشه، میزان مصرف کربوهیدارت بعد از خارج شدن از رژیمه. اما عده کمی هستن که در مورد خارج شدن ار رژیم کتوژنیک مطلع هستن و نکاتش رو رعایت میکنن. یکی از این مواد غذایی فیبرها هستن. اولویت سلول های بدن برای جذب انرژی، گلوکز ( قند ) و کربوهیدرات ها هستن. برای شروع رژیم کتوژنیک ممکن است به منابع غذایی پرچرب نیاز داشته باشید. برای افرادی که رژیم کتوژنیک رو شروع کردن اما در مورد نحوه اصولی خروج از رژیم کتوژنیک چیزی نمیدونن.

یبوست کتوژنیک

با پزشک یا متخصص تغذیه خود در مورد اینکه چه چیزی برای شما بهتر است صحبت کنید. آیا باید ویتامینها یا مکملها را در طول رژیم مصرف کنم ؟ اگر الکل مینوشید، مشروبات الکلی کم کربوهیدراتی را انتخاب کنید. اگر چنین است، چه میزان ورزش مناسب است؟ از گوشت، پنیر، زیتون، تخممرغ آبپز، مغزها و شکلات تلخ میتوانید به عنوان میانوعدههای مناسب برای رژیم کتوژنیک استفاده کنید. اگر قصد دارید برای اولین باررژیم لاغری کتوژنیک را امتحان کنید، از پزشک یا متخصص تغذیه خود سوال کنید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

رژیم های کم کربوهیدرات می توانند به کاهش یا حتی عادی سازی قند خون، و در نتیجه درمان بالقوه دیابت نوع 2 کمک کنند. دقیقا به همین دلیله که خیلی از افرادی که خودشون اقدام به تنظیم رژیم کتو میکنن، بعد از کاهش وزن نه چندان جالب، به وزن قبلی خودشون و یا حتی بیشتر برمیگردن. این علائم ممکن است تا یک هفته یا کمتر طول بکشند اما در موارد شدید، شاید تا یک ماه ادامه داشته باشند.

[arpw limit=”10″]

از نوشیدنیهای قابل قبول در رژیم کتو میتوان به قهوه یا چای شیرین نشده اشاره کرد. باید تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع انجام شوند. تحقیقات تجربی اولیه نشان می دهد که رژیم کتو ممکن است اثرات ضد توموری داشته باشد ، احتمالاً به این علت که میزان کالری دریافتی و گلوکز در گردش را که برای رشد تومور مورد نیاز است را کاهش می دهد. علاوه بر این، افزایش کتونها، کاهش قند خون و بهبود حساسیت به انسولین نیز در تأثیرگذاری این رژیم نقشی کلیدی دارند.

پاستا کتوژنیک

طی ۲۰ سال اخیر انواع اصلاح شده ی این رژیم مانند رژیم آتکینز معرفی شده اند که فواید آن ها به نسبت بالاتر است.اگرچه کتودرمانی مصرف کربوهیدرات وپروتئین را محدود می کند، رژیم اصلاح شده آتکینز سرشار از کربوهیدرات هاست و مقاومت بدن نسبت به انسولین را بالا می برد . طبیعیه که میزان قند موجود در بدن بالا میره و میتونه مشکل ایجاد کنه. در طول رژیم کتوژنیک بدن به خاطر در دسترس نبودن گلوکز به سراغ تجزیه پروتئینها و چربی ها میره تا درنهایت انرژی مورد نیازش رو از طریق اونها به دست بیاره.


منتشر شده

در

توسط