۱۸ خاصیت عالی رژیم کتوژنیک برای سلامتی بدن و ارائه برنامه کتوژنیک

در ادامه لیستی که مصرف آنها در رژیم کتوژنیک مجاز نیست را با رژیم کتوژنیک هم مرور میکنیم. رژیم ۳ روزه نظامی یک رژیم کالری-محدود است که برای رسیدن به کاهش سریع وزن استفاده میشود. در این بخش یک نمونه رژیم پروتئین رایگان ۷ روزه رو براتون قرار دادیم که میتونه راهنما و الگوی مناسبی برای تنظیم برنامه غذایی با توجه به غذاهای ایرانی باشه. این مقاله فواید نمونه رژیم پروتئین را دقیق بررسی می کند و دستورالعمل هایی برای موفقیت در رژیم غذایی سرشار از پروتئین ارائه می دهد. نسخه اصلاح شده رژیم کتوژنیک، به شما این امکان را می دهد که پروتئین را آزادانه تر مصرف کنید، با 20 تا 30 درصد کل کالری، با همان محدودیت کربوهیدرات، این رایج ترین نسخه رژیم غذایی امروزی است.

رژیم کتوژنیک خوب یا بد

کتوژنیک نمونه رژیم دکتر اوسطی تا زمانی که به وزن مورد نظر خود دست پیدا نکرده اید، این الگوی غذایی را تا زمان نیاز، میتوانید دنبال کنید. در صدر این خطرات، مشکلات قلبی حاصل از مصرف بیش از حد چربی اشباع شده قرار دارد. اولین قانون برای پیاده سازی رژیم پروتئین ۷ روزه رایگان ما اینه که از غذاهایی در طول این ۷ روز استفاده کنید که پروتئین بالا و چربی کمی داشته باشن. همچنین در هفتههای اول کاهش وزن بیشتری نسبت به رژیمهای معمولی تجربه میکنند که این موضوع نیز برایشان خوشایند است.

آنها بیمارانی را که از یک رژیم غذایی مشترک پیروی میکردند، رژیم محدودیت کالری ۷ روزه (۲۰۰-۳۵۰ کیلو کالری در روز) و به دنبال آن ۳ روز رژیم غذایی معمولی همکالری، و آنهایی که از رژیم غذایی کتوژنیک سازگار پیروی میکردند (هر دو گروه به مدت ۶ ماه) را باهم مقایسه کردند. محققان یک کارآزمایی بالینی گروه موازی با سه بازو را انجام دادند، که در آن از NF-Light Advantage Kit (Quanterix) SiMoA HD-1 برای اندازه گیری sNfL استفاده کردند. آفتابنیوز : رژیم غذایی کتوژنیک که پرچرب، کمکربوهیدارت و پرپروتئین است معمولا برای کاهش وزن اتخاذ میشود. برخی چاشنی ها و یا سس ها: این مواد معمولا دارای شکر و چربی های ترانس هستند.

پروتئین یکی از درشت مغذی ها به همراه کربوهیدرات و چربی است. همراه خود این جاری، خاص نیست کدام ممکن است در صورت وجود این ضرر، رژیم اتکینز در دراز مدت چه خطرات عکس را تحمیل میکند. برخی از پزشکان کم کربوهیدرات به بیماران خود توصیه می کنند که این غذاها را در حد اعتدال مصرف کنند. برخی از مسائل کلیدی در رژیم لاغری نظامی نیز وجود دارد، از جمله سطح بالای غذاهای فرآوری شده و خطرات کمبود مواد مغذی و… این رژیم غذایی با تعدادی نام مختلف، از جمله رژیم ارتش و رژیم نیروی دریایی نیز شناخته میشود. از آمینو اسیدهای منفرد تشکیل شده است، از جمله بسیاری از اسیدهای آمینه که بدن شما به تنهایی قادر به ایجاد آنها نیست.

مزایای بلند مدت:

رژیم لاغری نظامی پایدار نیست، به این معنی که انجام آن برای بیش از یک ماه، خطرناک و بی اثر است. از آنجا که غذاهایی که در رژیم کتوژنیک مصرف می شوند سیر کننده هستند، بعید است که در زمان پیروی از این رژیم بیش از اندازه پرخوری کنید. حداقل در شروع رژیم کتوژنیک باید تا جایی غذا بخورید که سیر شوید و مصرف کالریتان را محدود نکنید. استراتژیهای تشخیصی و نشانگرهای زیستی به ارزیابی اثربخشی دارو و سیر بیماری در ام اس کمک میکند. با وجود این اسید بدن ما نسبت به مسمومیت به وسیله­ ی انواع مواد غذایی و یا مبتلا شدن به دیگر بیماری های عفونی که از راه دستگاه گوارش به بدن وارد می­شوند، مقاوم شده و آسیب­ پذیری بدن در برابر آن­ها کاهش می­یابد.

حلوای کتوژنیک

این کاهش کربوهیدرات بدن شما را به یک وضعیت متابولیکی به نام کتوسیس تبدیل میکند. مصرف کافئین را کاهش دهید : کافئین محرکی است که ممکن است بر خواب تأثیر منفی بگذارد. هدف از مطالعه تعیین این بود که آیا رژیم غذایی کتوژنیک سازگار و محدودیت کالری به جای رژیم غذایی رایج (Common Diet – CD) بر تخریب عصبی تأثیر میگذارد یا خیر، و اینکه آیا میتوان آن را با سطوح sNfL اندازهگیری کرد. تحقیقات قبلی نشان داده است که sNfL میتواند یک نشانگر زیستی قابل اعتماد برای آسیب و تغییر نورواکسونال در ام اس باشد و محدودیت کالری (caloric restriction – CR) و رژیم غذایی کتوژنیک سازگار میتواند بر میزان التهاب عصبی در ام اس تأثیر بگذارد.

كتوژنيك يعني چي

با توجه به تحقیقات انجام شده هر شخص به ازای هر کیلوگرم از وزنش به ۰٫۸ گرم پروتئین نیاز داره. استراتژی تغذیه ابتدا برای درمان صرع و اختلال تشنج مورد استفاده قرار گرفت و تحقیقات بیشتری نشان میدهد خواص این رژیم بدن را در برابر اختلالات دژنراتیو مانند آلزایمر و پارکینسون حفظ میکند. شما میتوانید با مراجعه به متخصصین تغذیه و مشورت با آنها، از این رژیم غذایی آسان بهره ببرید. از اونجایی که هر رژیم لاغری عوارض جانبی خاص خودش رو داره، میشه گفت این مورد برای رژیم پروتئین ۷ روزه رایگان هم صدق میکنه. رژیم ۳ روزه نظامی چگونه عمل میکند؟

این میزان چربی به جذب پیشساز ویتامین A موجود در هویج که محلول در چربی است، کمک میکند. به بدن ما اجازه میدهد که کمبود طولانی مدت آنها کتوز را به حرکت درآورد، که چیزی بیش از یک فرآیند طبیعی یا سوزاندن ذخایر چربی محیطی ذخیره شده قبلی به دلیل قحطیهای احتمالی نیست. برخلاف بسیاری از رژیم های غذایی ناموفق دیگر، رژیم کتوژنیک (یا رژیم کتو)، که بر اساس علم فیزیولوژیکی و تغذیه است، بیش از نه دهه (از دهه 1920) وجود داشته است.

رژیم کتوژنیک آنلاین

[arpw limit=”10″]

به این دلیل که نوع تغذیه دام در کیفیت گوشت آن مؤثر میباشد و حیواناتی که علوفه میخورند، گوشت با مقادیر بیشتری چربی امگا۳، اسید لینولئیک و آنتیاکسیدان نسبت به گوشت حیوانات تغذیه شده با غلات تولید میکنند. بهتره همه این مدل چربی ها رو در رژیم غذایی خودتون قرار بدین، به خصوص چربی های اشباع شده. نکته مهم این است که برخی از غذاها بر اساس مشخصات اسید آمینه خود پروتئین بهتری نسبت به سایرین ارائه می دهند.

برای سه روز اول هفته، کالری خود را به ۸۰۰-۱۱۰۰ در روز محدود میکنید، که برای این کار، یک رژیم با دقت کنترل شده، شامل برخی از غذاهای فرآوری را دنبال میکنید. اینها شامل تخم مرغ، لبنیات، گوشت، ماهی و مرغ است. دلیل اینکه اکثر مردم رژیم نظامی را امتحان میکنند، این است که وزن زیادی در یک مدت کم از دست بدهند، زیرا این رژیم غذایی کمبود شدید کالری ایجاد میکند. با این حال، اکثر کارشناسان توصیه میکنند که این نوع رژیم سقوط خطرناک است و نباید بیش از حد طول بکشد. این حالت با نام گرسنگی سلولهای سرطانی شناخته میشود.  Th​is data w as w ritt᠎en wi th GSA Con᠎te​nt G ener᠎ator ​DE MO.

کتوژنیک گیاهی

حالت گرسنگی: زمانی که بدن شما کالری لازم برای عملکرد سالم را نداشته باشد، میتواند وارد حالت گرسنگی شود، که مشخصه آن کاهش تعداد کالریای است که میسوزاند، بدین معنا که سرعت از دست دادن وزن کاهش مییابد. سندرم متابولیسم، وضعیتی پیچیده است که باعث افزایش ریسک بروز بیماریهایی به مانند دیابت و همچنین مشکلات قلبی میشود. همچنین چربی را در کبد به کتون تبدیل می کند که می تواند انرژی مورد نیاز … خوشبختانه کربوهیدراتی که در این رژیم مصرف می شود خیلی راحت می سوزد و به عنوان چربی در بدن ذخیره نمی شود.

غذاهای فرآوری شده: در حالی که بدن شما از کالری محروم میشود، شما نیز تعدادی غذای فرآوری شده و غذاهایی که سدیم و قند بالایی دارند، میخورید که این برنامه معمولاً در رژیم غذایی سالم گنجانده نمیشود. پروتئین تعدادی از عملکردهای مهم را در بدن شما انجام می دهد. بیش از 6 عدد آجیل ماکادامیا مصرف نکنید، زیرا مقدار کربوهیدرات خوبی را در خود دارند. به طور کلی، محصولات حیوانی “پروتئین کامل” در نظر گرفته می شوند زیرا حاوی تمام آمینو اسیدهای ضروری در مقادیر بهینه مورد نیاز بدن و در نمونه رژیم پروتئین شما هستند. البته رژیم پروتئین نمونه های دیگه ای هم داره ( مثل رژیم پروتئین ۱۴ روزه ) که در مورد اونها توی یک مقاله جداگانه صحبت کردیم.

بعد از اون هم در مورد نمونه برنامه رژیم رایگان ۷ روزه ای که قولش رو دادیم توضیحات لازم رو میدیم. بنابراین پیشنهاد میکنم مستقیم به سراغ نمونه برنامه رژیم پروتئین ۷ روزه رایگان برید. توی اون مقاله حرفی از نمونه ی ۷ روزه ی این رژیم زده نشد. لوبیا، حبوبات، غلات، سویا، آجیل و دانه ها نمونه هایی از غذاهای گیاهی با پروتئین بالا هستند. پروتئین های گیاهی مقادیر کافی از هر اسید آمینه ضروری را فراهم نمی کنند، اما می توانند با سایر منابع گیاهی ترکیب شوند تا پروتئین کامل بسازند. می توانید به عنوان نوشیدنی، قهوه، چای گیاهی و آب بنوشید.

برخی افراد ممکن است علائمی را تحت عنوان “آنفولانزای کتو” تجربه کنند. هنگامی که بدن شما از کالری محروم میشود، یاد میگیرد که انرژی را موثر ذخیره و مصرف کند، اما این یک رژیم غذایی کوتاه مدت است و برخی از این اثرات متابولیکی پس از پایان رژیم غذایی ادامه نخواهند یافت. متناوبا، برخی از رستورانها و سرویسهای تحویل غذا، غذاهای مبتنی بر این رژیم را در منو خود قرار دادهاند که میتوانید به سادگی آنها را سفارش دهید. ما در این مقاله، بخشی از این غذاهای متنوع را به شما معرفی کردیم. پس چرا مردم این رژیم های غذایی را دنبال می کنند؟

با این حال، استفاده از این رژیم برای بیش از یک ماه به طور کلی توصیه نمیشود، زیرا شما تقریباً نیمی از زمان کمبود مصرف کالری را تجربه خواهید کرد. نتایج کوتاهمدت رژیم LGIT نشان میدهد که دستکم ظرف یک ماه، تقریباً نیمی از بیماران شاهد کاهش بیش از ۵۰٪ از تشنجهایشان هستند و نتایج کلی در درازمدت مشابه رژیم کلاسیک کتوژنیک است. قوانین بسیار محکمی در مورد غذاهایی که میتوانید بخورید وجود دارد، اما کلید اصلی، کالری مصرفی کل است.


منتشر شده

در

توسط