۹ رژیم غذایی که سلامت بدن را تضمین می کنند

نکته مهم: نان کتوژنیک را می توانید تا یک هفته درون ظرف درب دار، داخل رژیم کتوژنیک یخچال نگهداری کنید. با توجه به توضیحات ذکر شده در بالا به این نتیجه می رسیم که رژیم کتوژنتیک می تواند برای اکثر بیماری مناسب و اثر گذار باشد، اما نکته حائز اهمیت استفاده از یک متخصص تغذیه در این زمینه است، توصیه می کنیم، از دکتر کوهدانی متخصص تغذیه در رژیم کتوژنیک کمک بگیرید. این یعنی بعد از مدتی بدن به حالت چربی سوزی خودکار میوفته و از چربی های اضافه ای که قبلا ذخیره کرده بود به عنوان سوخت استفاده میکنه.

این رژیم بخاطر نتیجه فوق العاده ای که روی کاهش وزن داره، طرفدار های زیادی پیدا کرده. اگر اینطوری باشه که خب هزینه ی عمل کردن به رژیم کتوژنیک خیلی زیاد میشه و عملا اصلا به صرفه نیست. حتی اگر سعی کنیم رژیم غذایی مان حاوی رادیکال های آزاد نباشد یا حداقل خیلی کم باشد به هر حال از طریق آب و هوا و نور خورشید رادیکال های آزاد را جذب می کنیم. لیست مواد غذایی مجاز رژیم کتوژنیک حاوی مقدار کمی کربوهیدرات می باشد، در نتیجه کاهش کربوهیدرات دریافتی، بدن کربوهیدرات لازم برای تامین انرژی مورد نیاز برای سوخت و ساز را ندارد در نتیجه از چربی به جای کربوهیدرات به عنوان منبع تامین انرژی مورد نیاز استفاده میکند.رژیم کتوژنیک معتقد است که اینکار علاوه بر چربی سوزی بر روی سلامت و تندرستی افراد هم تاثیر می گذارد زیرا با استفاده از چربی برای تامین انرژی مورد نیاز بدن عملکرد بدن بهبود می یابد.

رژیم غذایی کتوژنیک

مصرف مواد غذایی حاوی فیبر باکتری های روده رو تغذیه و اون رو در برابر باکتری های بد محافظت میکنن. مورد چهارمی که میتونه در نهایت روی کبد چرب تاثیر گذار باشه، باکتری های روده هستن. در واقع این قند ها و کربوهیدات ها هستن که مشکل رو به وجود میارن. توجه داشته باشین که کیک های کتویی بدون گلوتن هستن و به شکل تخت دیده میشن. رژیم کتو رژیمی با کربوهیدرات پایین و چربی بالاست که در اون مصرف کربوهیدرات ها به شدت کاهش داده می شه (چیزی در حدود ۵ درصد) و چربی ها جایگزینش می شن. شما میتونید با استفاده از یک رژیم کتوی اصولی این مشکل رو کنترل کنید.

کتوژنیک لاغری

در نتیجه بدن و کبد شروع به استفاده از منابع چربی برای تامین انرژی خودش میکنه. در این رژیم کربوهیدرات بسیار کمتری دریافت میکنید، مصرف پروتئین را در حد متوسط حفظ کرده و ممکن است مصرف چربی را افزایش دهید.کاهش مصرف کربوهیدرات، بدن را در وضعیت متابولیکی به نام کتوز قرار میدهد، در این صورت برای تأمین انرژی بدن بهجای سوختن کربوهیدرات، چربیها سوزانده میشوند.بهتر است توضیح دادن در مورد رژیم کتوژنیک را با یک مثال ساده شروع کنیم. با این حال، رژیم کتوژنیک به عنوان یک استراتژی بالقوه در کاهش وزن در دهه ۱۹۷۰ با عنوان رژیم اتکینز (یک رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات و پروتئین بالا) ارائه گردید.

رژیم کتوژنیک خوبه نی نی سایت

این ورزش ها باعث میشه که افراد در طول 21 روز رژیم حتی بیشتر از 7 کیلوگرم کاهش وزنی که ازش صحبت کردیم، کم کنن. کربوهیدرات ها از سبد غذایی حذف می شوند، در مقابل چربی مفید جایگزین خواهد شد. کتاب دکتر اتکینز در سال ۱۹۷۲ پرفروشترین کتاب در زمینهی رژیم غذایی شد. با توجه به تحقیقات انجام شده مشخص شده که رژیم کتوژنیک برای کبد چرب خوبه. اگر رژیم را با گرسنگی اولیه آغاز نکنند، زمان رسیدن به بهبودی نسبی در نیمی از بیماران کمی طولانیتر (۲ هفته) است، اما میزان کاهش تشنجها در درازمدت، تفاوتی ندارد. آیا در مورد زمان بندی رژیم کیتو کنجکاو هستید؟

پیتزای کتوژنیک

اگر در مورد رژیم کتوژنیک اطلاعات لازم رو داشته باشید، میدونید در طول دوره این رژیم قند ها و کربوهیدرات ها به شدت محدود میشن. توی نمونه استاندارد این رژیم، مصرف کربوهیدرات ها به 5% در روز کاهش پیدا میکنه. دوره ای یا CKD که در آن ۵ روز برنامه غذایی رژیم خود را رعایت می کنید ولی در ۲ روز آخر هفته مجازید میزان کربوهیدرات بالاتری میل کنید. محدود کردن میزان مصرف قند ها هم در نهایت به بهبود سلامت باکتری های روده کمک میکنه.

رژیم کتوژنیک ۷روزه

در نتیجه برای حل این مشکل چربی ها رو دوباره به سمت کبد میفرسته و اوضاع از اون چیزی که هست بدتر میشه. در نتیجه چربی ها دوباره به جریان خون انتقال پیدا میکنن. اینجاست که دوباره پای ارتباط رژیم کتوژنیک و کبد چرب به داستان باز میشه. رژیم کتو میتواند به مدیریت و کنترل برخی از بیماریها مانند صرع، بیماریهای قلبی، برخی بیماریهای مغزی و حتی آکنه کمک کند که در آینجا به آنها اشاره می شود. با این حال، ممکن است تعجب کنید که آیا خیارشور با رژیم کتوژنیک که بیشتر کربوهیدرات های شما را با چربی جایگزین می کند مناسب است یا خیر.

کیک کتوژنیک چیست

بعد از ثبتنام رژیم و واریز وجه، پشتیبان اختصاصیت بهت پیام میده، شرایط جسمانیت رو ارزیابی میکنه، با توجه به شرایطت بهت رژیم میده و از همون لحظه میتونی رژیمت رو شروع کنی. اگر این رژیم را نادرست یا بدون نظارت صحیح انجام دهید ممکن است مضر باشد. دلیلش هم کاملا مشخص است، اگر بدن مقدار زیادی پروتئین دریافت کند آن را به گلوکز تبدیل کند و در نهایت ممکن است بدن دیرتر وارد وضعیت کتوزیس شود. اگر پزشک بتواند فرد مبتلا به دیابت را با رژیم کتوژنیک درمان کند و علائم او را بهبود بخشد.

[arpw limit=”10″]

لارسون رژیم غذایی لاغری سریع در گفتگو ی خود با نشریه ی پیپل از گفتگویش با ادل درباره ی کاهش وزن صحبت کرده بود. با این وجود، اگر رژیم سرخپوشان انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را به صورت روزانه تامین نکند، ممکن است دچار خستگی شوید. پیشنهاد می کنیم که اگه میخواید یه پیتزا کتویی خوشمزه، پیراشکی و یا یه صبحانه مقوی داشته باشید حتما نان لواش کتویی رو امتحان کنید و مطمئن باشید که فقط با یکبار امتحان مشتری پر و پا قرص این نون خوشمزه و مقوی کتویی می شوید.

توی این بخش قراره که 10 دستور غذایی که میتونید از اون برای ناهار کتوژنیک استفاده کنید رو بهتون معرفی کنیم. در حالت کتوزیس به جای استفاده از کربوهیدرات و قند برای تامین انرژی از چربی ها استفاده میشه. اگر تخم مرغ ها را در یخچال نگه می دارید، میتوانید آن ها را به مدت سه دقیقه در یک کاسه درون آب گرم قرار دهید. 6.5 گرم کربوهیدرات، 36 گرم چربی، 28 گرم پروتئین و 482 کالری چیزی که هست که شما در نهایت میتونید از این ناهار کتوژنیک انتظار داشته باشید.

نمونه رژیم کتوژنیک یک ماهه

برای وعده صبحانه پیشنهاد ما به شما ترکیب نان لواش کتویی با مربا توت فرنگی و کره حیوانی همراه با یک فنجان چای گرم می باشد. در رستوران های مکزیکی می توانید هر نوع گوشتی را با پنیر اضافی، گواکاموله، سالسا و خامه ترش میل کنید. رژیم متابولیک به سه مرحله تقسیم میشود که این مراحل هر هفته تکرار میشوند تا دورهٔ ۴ هفتهای این رژیم به پایان برسد. چرا که هر ماده غذایی که مطابق رژیم کتوژنیک نباشد، باعث می شود تا فرد به مرحله اول یا دوم از رژیم کتوژنیک برگردد و زحمات او به هدر رود. به همین دلیله که توی رژیم کتوژنیک Z217 که به صورت اختصاصی برای هر فرد تنظیم میشه، ورزش های ساده مثل پیاده روی رو در نظر میگیریم.

کتوژنیک آمینو اسید

نان لواش کتوژنیک سرشار از سدیم، آهن، کلسیم و ویتامین آ می باشد که بر سلامت و ارزش هر چه بیشتر آن می افزاید. تقریبا تا الان تمام تلاش تیم کتواستور بر این بوده که جایگزینی برای تک تک خوراکی های مورد علاقه شما در رژیم کتوژنیک داشته باشد. Farzad Roshanzamir, PhD که سایت مرجع رژیم کتوژنیک است در مورد رژیم کاهش وزن در مقاله زیر Conte᠎nt Generator᠎ Demoversion! علاوه بر این بدن در مقابل مقاومت به انسولین ایمن میشه که این مورد هم باعث پیشگیری از کبد چرب میشه. This art​ic le was c reated  by    C ontent Generator  DEMO.

شیرینی کتوژنیک خرید

نقطه مقابل رژیم کتو کثیف کم کربوهیدرات، “رژیم کتو تمیز” است، این برنامه غذایی بر غذاهای کامل مانند سبزیجات غیر نشاسته ای، گیاهان دارویی، ماهی های صید شده وحشی، گوشت حیوانات تغذیه شده با چمن و… با به وجود اومدن این چرخه کبد دائما چرب و چربتر میشه. و هم از نظر سلامت کبد از بیماری کبد چرب غیرالکلی پیشگیری میشه. اکنون مطالعات نشان داده که این رژیم فواید زیادی برای طیف گستردهای از موارد سلامت بدن اثرگذار میباشد. دیابت با تغییرات متابولیسم، قند خون بالا و اختلال در عملکرد انسولین مشخص می شود.رژیم کتو ژنیک می تواند به شما در کاهش چربی اضافی کمک کند، که ارتباط نزدیکی با دیابت نوع 2، پیش دیابت و سندرم متابولیک دارد.یک مطالعه قدیمی نشان داد که حساسیت به انسولین را تا 75 درصد بهبود می بخشد.

برنامه غذایی کتوژنیک

این رژیم علاوه بر مزایایی که برای مبتلایان به صرع دارد با کاهش ترشح انسولین و با اجرای تدابیری میتوان مانع ایجاد مقاومت انسولینی شده و به پیشگیری از ابتلا به دیابت و سندرم متابولیک کمک کرد. علاوه بر این اندوتوکسین های روده باعث التهاب و تبدیل شدن کبد چرب غیر الکلی به استئاتواپاتیت غیر الکلی میشه. همچنین مصرف محدود گوشت های فرآوری شده خطر آلزایمر و مرگ بر اثر سرطان و بیماری قلبی را کاهش می دهد. چاقی از جمله نشونه های افزایش خطر بیماری کبد چرب غیر الکلی هست.

رژیم کتوژنیک صارمی

بدن برای چربی سوزی و تأمین انرژی، بهطور فوقالعادهای افزایش مییابد. این باعث میشه که چربی سوزی و لاغری در کنار سلامت کبد اتفاق بیوفته. وقتی بدن شما در این شرایط قرار میگیرد، برای تولید انرژی به طور موثری شروع به چربی سوزی میکند. روغن MCT. روغن MCT که به نوشیدنیها یا ماست اضافه میشود، انرژی میدهد و به افزایش سطح کتون کمک میکند. با ورزش کردن قند های موجود در بدن برای تامین انرژی سوزونده میشه. با توجه به محدودیت مصرف کربوهیدرات در رژیم کتوژنیک، ولی خوشبختانه هنوز ، انواع مختلفی از مواد غذایی در رژیم غذایی کتوژنیک وجود دارد.


منتشر شده

در

توسط