1 تمام غذای طبیعی با فیبر بالا که باید روزانه بخورید

بر کسی پوشیده نیست که غذاهای با فیبر بالا ضروری هستند و یک نوع فیبر محلول وجود دارد که باید هر روز بخورید، FOS. در این مقاله، با FOS آشنا خواهید شد، چرا باید آن را به طور منظم مصرف کنید و از کجا باید آن را تهیه کنید.1. FOS چیست؟FOS مخفف fructooligosaccharides است. در حالت کاملاً طبیعی و کامل، اینها کربوهیدرات های پیچیده یا قندهایی هستند که به طور طبیعی از گیاهان خوراکی مانند سیر، پیاز، تره فرنگی، جو، جو، چاودار و ریشه کاسنی به دست می آیند. انسولین نمونه ای از ترکیبی است که به عنوان یک FOS در نظر گرفته می شود. یک چیز عالی در مورد فروکتولیگوساکاریدها این است که آنها به بدن کمک می کنند تا باکتری های “خوب” خود را بسازد تا با باکتری های “بد” در سیستم گوارش مبارزه کند.در اینجا گزیده ای از یک صفحه وب در MedicinalFoodNews.com است که در مورد اینکه چرا فروکتولیگوساکاریدها متفاوت از سایر غذاهای فیبر موجود در روده عمل می کنند، بحث می شود:”… انسان آنزیم هایی برای تجزیه FOS در حین حرکت در دستگاه گوارش ندارد. وقتی FOS به روده بزرگ و روده بزرگ می رسد، باکتری هایی که در آنجا یافت می شوند شروع به تجزیه FOS می کنند. این باکتری ها آنزیم های مورد نیاز برای تجزیه FOS را دارند. گزارش شده است که باکتری Bifido از FOS استفاده می کند. اعتقاد بر این است که غذاهایی که رشد باکتری بیفیدو را تقویت می کنند برای سلامتی مفید هستند.اینکه چگونه FOS دقیقاً اثرات مفید خود را اعمال می کند، مشخص نیست. با این حال، افزایش تعداد باکتری‌های مفید در روده تحتانی، تغییر در تعادل pH محتویات روده، همراه با افزایش سطح آنزیم که ممکن است به سم‌زدایی مواد سرطان‌زا در رژیم غذایی مرتبط باشد، همگی به عنوان دلایلی برای افزایش سطوح FOS در رژیم غذایی.”بیشتر غذاهای فیبردار فقط روده‌ها را جارو می‌کنند، اما فیبر FOS به هضم غذا نیز کمک می‌کند، بنابراین جذب همه غذاها از طریق دیواره‌های روده را افزایش می‌دهد. هنگامی که به اندازه کافی باکتری های دوستانه را در روده بزرگ مصرف می کنید، بدن قادر به تولید مقدار فراوانی از تمام ویتامین های B خود است.2. چرا باید FOS را به طور منظم مصرف کنید.
هنگام عبور غذا از روده، غذا را با کارایی بیشتری جذب کنید و در نتیجه به هضم غذا کمک کنید.
رشد باکتری های خوب در روده ها مانند اسیدوفیلوس، بیفیدوس و فاکسیوم را تحریک می کند.
با به دام انداختن چربی و کلسترول در مجرای روده، کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش دهید، بنابراین می توان آنها را راحت تر دفع کرد.
به جذب کربوهیدرات های پیچیده کمک می کند و باعث ماندگاری آنها می شود که برای تنظیم قند خون و کاهش میل به شیرینی مفید است.
عفونت قارچی، کاندیدا و نفخ را به حداقل برسانید.
به طور طبیعی علائم یبوست، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و عدم تحمل لاکتوز را درمان کنید.
یکی دیگر از مزایای فروکتولیگوساکاریدها این است که آنها به عنوان همه جایگزین های شیرین کننده طبیعی کم کالری برای جایگزینی شیرین کننده های مصنوعی و شکر استفاده می شوند. این امر FOS را به بخشی ضروری از یک رژیم کم کربوهیدرات برای هر کسی که سعی در اجتناب از خوردن غذاهای شیرین دارد تبدیل می کند.3. چگونه FOS را در رژیم غذایی روزانه خود دریافت می کنید؟پیاز، تره، جو، جو، چاودار، سیر و ریشه کاسنی بخورید.متأسفانه، اینها غذاهایی نیستند که یک فرد معمولی آنقدر بخورد که از تمام مزایای FOS بهره مند شود. خوشبختانه، با فناوری مدرن و فرآیندهای تولید نوآورانه، راه‌هایی وجود دارد که می‌توان فروکتولیگوساکاریدها را به شکلی کاملاً طبیعی و کامل بدون خوردن غذاهای عجیب و غریب دریافت کرد. ممکن است بخواهید محصولی به نام VitaShake را بررسی کنید که به عنوان یکی از قابل اعتمادترین منابع برای FOS معرفی می شود که استفاده و هضم آن آسان است. این به افراد کمک می کند تا احساس سیری و رضایت کنند زیرا به جذب کربوهیدرات های پیچیده کمک می کند. همچنین یک نوار انرژی با اثر مشابه وجود دارد که FOS دارد و به نام SunBar شناخته می شود. شما این منابع FOS را در فروشگاه ها پیدا نخواهید کرد، اما آنها به راحتی در اینترنت در دسترس هستند. اگر می خواهید راهی آسان برای افزودن غذاهای غنی از فیبر به رژیم غذایی خود داشته باشید، پس در مورد FOS، فروکتولیگوساکاریدها بیشتر بدانید و راه هایی را بیابید که این مواد مغذی مهم را بخشی از برنامه غذایی سالم خود قرار دهید.

بر کسی پوشیده نیست که غذاهای با فیبر بالا ضروری هستند و یک نوع فیبر محلول وجود دارد که باید هر روز بخورید، FOS. در این مقاله، با FOS آشنا خواهید شد، چرا باید آن را به طور منظم مصرف کنید و از کجا باید آن را تهیه کنید.

1. FOS چیست؟

  • FOS مخفف fructooligosaccharides است. در حالت کاملاً طبیعی و کامل، اینها کربوهیدرات های پیچیده یا قندهایی هستند که به طور طبیعی از گیاهان خوراکی مانند سیر، پیاز، تره فرنگی، جو، جو، چاودار و ریشه کاسنی به دست می آیند. انسولین نمونه ای از ترکیبی است که به عنوان یک FOS در نظر گرفته می شود. یک چیز عالی در مورد فروکتولیگوساکاریدها این است که آنها به بدن کمک می کنند تا باکتری های “خوب” خود را بسازد تا با باکتری های “بد” در سیستم گوارش مبارزه کند.

در اینجا گزیده ای از یک صفحه وب در MedicinalFoodNews.com است که در مورد اینکه چرا فروکتولیگوساکاریدها متفاوت از سایر غذاهای فیبر موجود در روده عمل می کنند، بحث می شود:

“… انسان آنزیم هایی برای تجزیه FOS در حین حرکت در دستگاه گوارش ندارد. وقتی FOS به روده بزرگ و روده بزرگ می رسد، باکتری هایی که در آنجا یافت می شوند شروع به تجزیه FOS می کنند. این باکتری ها آنزیم های مورد نیاز برای تجزیه FOS را دارند. گزارش شده است که باکتری Bifido از FOS استفاده می کند. اعتقاد بر این است که غذاهایی که رشد باکتری بیفیدو را تقویت می کنند برای سلامتی مفید هستند.

اینکه چگونه FOS دقیقاً اثرات مفید خود را اعمال می کند، مشخص نیست. با این حال، افزایش تعداد باکتری‌های مفید در روده تحتانی، تغییر در تعادل pH محتویات روده، همراه با افزایش سطح آنزیم که ممکن است به سم‌زدایی مواد سرطان‌زا در رژیم غذایی مرتبط باشد، همگی به عنوان دلایلی برای افزایش سطوح FOS در رژیم غذایی.”

بیشتر غذاهای فیبردار فقط روده‌ها را جارو می‌کنند، اما فیبر FOS به هضم غذا نیز کمک می‌کند، بنابراین جذب همه غذاها از طریق دیواره‌های روده را افزایش می‌دهد. هنگامی که به اندازه کافی باکتری های دوستانه را در روده بزرگ مصرف می کنید، بدن قادر به تولید مقدار فراوانی از تمام ویتامین های B خود است.

2. چرا باید FOS را به طور منظم مصرف کنید.

  • هنگام عبور غذا از روده، غذا را با کارایی بیشتری جذب کنید و در نتیجه به هضم غذا کمک کنید.
  • رشد باکتری های خوب در روده ها مانند اسیدوفیلوس، بیفیدوس و فاکسیوم را تحریک می کند.
  • با به دام انداختن چربی و کلسترول در مجرای روده، کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش دهید، بنابراین می توان آنها را راحت تر دفع کرد.
  • به جذب کربوهیدرات های پیچیده کمک می کند و باعث ماندگاری آنها می شود که برای تنظیم قند خون و کاهش میل به شیرینی مفید است.
  • عفونت قارچی، کاندیدا و نفخ را به حداقل برسانید.
  • به طور طبیعی علائم یبوست، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و عدم تحمل لاکتوز را درمان کنید.

یکی دیگر از مزایای فروکتولیگوساکاریدها این است که آنها به عنوان همه جایگزین های شیرین کننده طبیعی کم کالری برای جایگزینی شیرین کننده های مصنوعی و شکر استفاده می شوند. این امر FOS را به بخشی ضروری از یک رژیم کم کربوهیدرات برای هر کسی که سعی در اجتناب از خوردن غذاهای شیرین دارد تبدیل می کند.

3. چگونه FOS را در رژیم غذایی روزانه خود دریافت می کنید؟

  • پیاز، تره، جو، جو، چاودار، سیر و ریشه کاسنی بخورید.

متأسفانه، اینها غذاهایی نیستند که یک فرد معمولی آنقدر بخورد که از تمام مزایای FOS بهره مند شود. خوشبختانه، با فناوری مدرن و فرآیندهای تولید نوآورانه، راه‌هایی وجود دارد که می‌توان فروکتولیگوساکاریدها را به شکلی کاملاً طبیعی و کامل بدون خوردن غذاهای عجیب و غریب دریافت کرد. ممکن است بخواهید محصولی به نام VitaShake را بررسی کنید که به عنوان یکی از قابل اعتمادترین منابع برای FOS معرفی می شود که استفاده و هضم آن آسان است. این به افراد کمک می کند تا احساس سیری و رضایت کنند زیرا به جذب کربوهیدرات های پیچیده کمک می کند. همچنین یک نوار انرژی با اثر مشابه وجود دارد که FOS دارد و به نام SunBar شناخته می شود. شما این منابع FOS را در فروشگاه ها پیدا نخواهید کرد، اما آنها به راحتی در اینترنت در دسترس هستند. اگر می خواهید راهی آسان برای افزودن غذاهای غنی از فیبر به رژیم غذایی خود داشته باشید، پس در مورد FOS، فروکتولیگوساکاریدها بیشتر بدانید و راه هایی را بیابید که این مواد مغذی مهم را بخشی از برنامه غذایی سالم خود قرار دهید.


منتشر شده

در

توسط