10 حقیقت برتر در مورد DHEA و باروری

آیا برای افزایش شانس باردار شدن خود به مکمل DHEA فکر می کنید؟

برای کمک به شما در فرآیند تصمیم گیری، لیست زیر از حقایق در مورد استفاده از DHEA برای افزایش باروری را گردآوری کرده ایم.

این 10 واقعیت مهم در مورد DHEA، از نظر باروری شما، مهم است که بدانید آیا قصد مصرف DHEA را برای افزایش شانس باردار شدن خود دارید یا خیر، به خصوص اگر زنی بالای 40 سال هستید.

1. DHEA چیست؟

DHEA مخفف دهیدرواپی آندروسترون است. در حالی که این یک اصطلاح ترسناک به نظر می رسد آنچه شما اساساً باید بدانید این است که یک هورمون درون زا است (به این معنی که توسط بدن شما تولید می شود). به طور دقیق، غدد فوق کلیوی شما که در بالای کلیه شما قرار دارند تولید می شود.

2. چرا DHEA مهم است؟

تولید DHEA در بدن شما حیاتی است زیرا پیش ساز هورمون های جنسی شما است. این هورمون های جنسی برای حفظ سلامتی، تون عضلانی، عملکرد جنسی، باروری و هموستاز عمومی (تعادل) در بدن حیاتی هستند. تولید DHEA بدن شما به طور کلی در اواسط دهه 20 سالگی بیشترین میزان را دارد و سپس با افزایش سن به طور پیوسته کاهش می یابد. بدون تولید کافی DHEA، بدن شما نمی تواند مقدار صحیح استروژن را برای امکان تخمک گذاری موفق (و در نتیجه چرخه باروری) تولید کند.

3. پیری زودرس تخمدان

شایع ترین مشکل باروری که خانم های بالای 40 سال که مایل به باردار شدن هستند، پیری زودرس تخمدان (POA) است. زنانی که مبتلا به POA تشخیص داده شده اند، کاهش عملکرد تخمدانشان خیلی زودتر از حد معمول است. کارآزمایی‌های بالینی نشان داده‌اند که شرکت‌کنندگانی که از POA رنج می‌برند و مکمل‌های DHEA را به‌عنوان یک درمان باروری مصرف می‌کنند، میزان موفقیت بیشتری را در باردار شدن تجربه کرده‌اند. این به این دلیل است که هورمون DHEA پیش ساز هورمون های جنسی در بدن شما (استروژن، تستوسترون، استرادیول و غیره) است که برای تخمک گذاری موفقیت آمیز بدن و ایجاد محیط ایده آل برای لقاح ضروری هستند.

4. برای افزایش باروری کدام مکمل DHEA را باید مصرف کنم؟

DHEA مکمل برای زنانی که مایل به افزایش سطح باروری خود هستند نباید با مکمل 7 Keto DHEA اشتباه گرفته شود. هورمون کتو که در ۷ مکمل کتو DHEA یافت می‌شود، در بدن شما از نقطه‌ای که استروژن، استرادیول و استرون می‌توانند از آن تولید شوند، متابولیزه شده است. در بیشتر موارد، مکمل 25 میلی گرم DHEA چیزی است که برای کمک به زنان مسن در باردار شدن ضروری است، با این حال، قبل از تصمیم گیری در مورد مقدار دوز، باید از یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشاوره بگیرید. به عنوان مثال، یک زن در 30 سالگی به دوز متفاوتی با یک زن با سلامت مشابه در 40 سالگی نیاز دارد.

5. نتایج مطالعه باروری DHEA

یک مطالعه بالینی در اسرائیل نشان داد که چگونه استفاده از DHEA، همراه با سایر درمان‌های باروری، درصد حاملگی و حاملگی سالم را از 4٪ به 23٪ در زنان مسن بهبود می بخشد. دوز DHEA 75 میلی گرم در روز بود و به مدت 6 ماه مصرف شد.

6. استفاده از DHEA در کلینیک های باروری

بیش از 33 درصد از کلینیک های مدرن باروری از درمان های باروری DHEA برای افزایش شانس باروری بیماران خود استفاده می کنند. مکمل DHEA برای زنان استفاده می شود حتی اگر ذخایر تخمدانی آنها به شدت کاهش یافته باشد تا شرایط هورمونی لازم برای فعال کردن تخمک گذاری سالم تخمک ها را تشویق کند و در نتیجه شانس باروری را افزایش دهد.

7. DHEA احتمال سقط جنین را کاهش می دهد

مطالعه ای از مجله بیولوژی تولید مثل و غدد درون ریز دریافته است که وقتی زنی DHEA مصرف می کند، نشان داده شده است که احتمال سقط جنین او را نیز کاهش می دهد.

8. پیوند بین DHEA و تخمک گذاری

جهان مشهور است کلینیک مایو همچنین بیانیه ای در مورد مزایای DHEA در رابطه با باروری و مزایای آن صادر کرده است. آنها موافق هستند که زنی که مکمل DHEA مصرف می کند تخمک گذاری و باردار شدن را آسان تر می بیند.

9. عوارض جانبی DHEA

دوز توصیه شده DHEA برای کمک به باروری توسط مرکز پزشکی دانشگاه مریلند 25 میلی گرم در روز است. دوزهای بالاتر ممکن است منجر به ظاهر شدن ویژگی های مردانه ناخواسته در شرکت کنندگان شود.

10. ابتدا با پزشک خود صحبت کنید

آخرین و مهمترین، از 10 واقعیت برتر ما در مورد DHEA و باروری این است که قبل از شروع هر مکمل DHEA با پزشک یا پزشک خود صحبت کنید. DHEA هنوز یک هورمون است که شما در حال وارد کردن آن به بدن خود هستید. مصرف مقدار نادرست برای وضعیت فعلی و هدف شما می تواند اثرات مضری داشته باشد. بنابراین لطفاً ابتدا به دنبال مشاوره حرفه ای باشید!


منتشر شده

در

توسط