10 مرحله قبل رژیم کتوژنیک سرشار از چربی و کم کربوهیدرات

زمانی که بدن رژیم غذایی کتوژنیک پیش گرفته است، اسیدهای چرب در داخل کبد تبدیل به رژیم کتوژنیک کتون میشود. نکته دیگه این هست که اگر به درستی اصول رعایت نشه، امکان این که بدن شما مواد مغذی ضروری مثل پتاسیم، کلسیم، منیزیم و فیبر رو که معمولا در کل غلات، سبزیجات و میوهها یافت میشه رو از دست بده، بسیار زیاده. در رژیم کتوژنیک برای لاغری از مصرف مواد غذایی غیرمجاز مانند غلات، حبوبات، شیرین کنندههای مصنوعی، برخی سبزیجات (مانند هویج و سیب زمینی)، خوراکیهای غنی از کربوهیدرات، غذاهای فرآوری شده مانند حبه قند رژیمی میوههای گرمسیری، چربیها و روغنهای تصفیه شده و برخی از چاشنیها و سُسها پرهیز کنید. This has  been cre᠎ated by  ᠎ Content G​ener at or  Dem oversion᠎.

رژیم کتوژنیک میتواند ابزار مؤثری برای درمان بیماریهای عصبی مانند صرع باشد. علت نرم شدن خیارشور چیست نی نی سایت|رژیم ۹ روزه شوک نی نی سایت|تجربیات لاغری سریع.نی نی سایتبدن هر انسانی PH خاصی دارد که با عوامل مختلف مانند بیماریها، مواد غذایی و خصوصیات ژنتیکی تغییر میکند. انسولین بدن در رژیم کتوژنیک کاهش پیدا میکند که یکی از عوامل مهم در چربی سوزی است. یکی از عوامل بروز این بیماری ها دیابت نوع دوم هست. حتی ممکن است در نهایت به جای چربیهای سالم، چربیهای اشباع شده زیادی بخورید که این میتواند شما را در معرض خطر سطوح بالای کلسترول بد و بیماری قلبی قرار دهد. Post was c reated with G SA C ontent᠎ G en​erator ᠎DEMO!

میوه های کتوژنیک

رژیم غذایی کتوژنیک مزایای زیادی دارد. رژیم کتو وگان پرچرب و کم کربوهیدرات بر روی غذاهای گیاهی کامل، فرآوری نشده تمرکز دارد. نصف قاشق چای خوری زرد چوبه را با یک قاشق چای خوری پودر چوب صندل و آب نارگیل ترکیب کنید و آن را 3 بار در هفته روی پوست خود اعمال کنید تا پوستی روشن و عاری از چربی داشته باشید. روغن های سلامتی: در ابتدا روغن زیتون ، روغن نارگیل و روغن آووکادو .

کتوژنیک و قند خون

روغن نارگیل یک چربی سوز عالی برای چربیهای دور شکم است؛ در یک مطالعه انجام شده مشخص شده است مردانی که روزانه 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل مصرف میکردند، به طور متوسط 2.5 سانتی متر از سایز کمر خود را از دست دادهاند؛ بدون اینکه تغییر رژیم غذایی دیگری انجام دهند. حداقل 68 اونس (2 لیتر) آب در روز بنوشید تا از دست دادن آب که اغلب در مراحل اولیه کتوز رخ می دهد، جایگزین کنید. انواع مختلفی از رژیم های کتو وجود دارد که رژیم اتکینز یکی از معروف ترین رژیم های زیر مجموعه کتوژنیک است، در رژیم اتکینز محدودیتی در دریافت کالری نداریم اما میزان کربوهیدرات به ۱۰ تا ۲۰ گرم در طول روز کاهش میابد.

تحقیقات در مورد اثرات آن بر افراد مبتلا به این اختلالات مغزی و سایر اختلالات مغزی ادامه دارد. افرادی که رژیم کتوژنیک را اتخاذ کردند، بهبود بسیار بیشتری در درد و سایر علائم غیرحرکتی بیماری پارکینسون مشاهده کردند . تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است، اما رژیم های کتوژنیک و مکمل های MCT ممکن است به بهبود حافظه و عملکرد مغز در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر کمک کند. مکمل با پتاسیم و منیزیم. سنگ کلیه معمولا با سیترات پتاسیم کنترل می شود. برای جلوگیری از گرفتگی عضلات، غذاهای سرشار از پتاسیم و منیزیم بخورید.

سطوح پایین انسولین از ذخیره انرژی در بدن به عنوان چربی جلوگیری می کند و در عوض از چربی ذخیره شده برای انرژی استفاده می کند. قبل از ایجاد هرگونه تغییر در رژیم غذایی، حتماً با یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید تا از عوارض جانبی آن بر سلامتی شما جلوگیری شود و از برآورده شدن نیازهای غذایی خود اطمینان حاصل کنید. برخی افراد ممکن است دچار عوارض جانبی شوند که معمولاً موقتی هستند. یک رژیم کتوژنیک بسیار کم کربوهیدرات برای اکثر افراد بی خطر است، اما نه همه.

رژیم کتوژنیک برای کبد چرب

ماتینسون می گوید: “این آسان است که از کتوز خارج شود.” به معنای آن است، اگر شما چیزی به کوچکی بلوبری می خورید، بدن شما می تواند به سوختن کربوهیدرات برای سوخت و نه چربی بازگردد. رژیم کتوژنیک باعث میشود تا بدن شما به سمت رژیم غذایی مؤثر برای لاغری قدم بردارد. با کاهش مصرف کربوهیدراتها سطح گلوکز افت پیدا میکند و بدن ما چربی را به عنوان سوخت جایگزین قرار میدهد و کتون میسوزانید. زمانی که بدن قند یا کربوهیدرات کافی دریافت کند چربی را به صورت توده های عضلانی ذخیره میکند و از قند به عنوان تأمین کننده منبع اصلی انرژی استفاده میکند.

شرایط خاصی وجود دارد که رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک برای آنها توصیه نمی شود. هنگامی که در برنامه رژیم غذایی هستید، نباید روزانه، خود را وزن کنید. در یک مطالعه در سال 2020 روی کودکان مبتلا به صرع مقاوم به درمان، افرادی که رژیم LGIT را به مدت 6 ماه اتخاذ کردند، کاهش تشنج داشتند. قوی ترین شواهد مربوط به درمان صرع مقاوم به دارو در کودکان است. بسیاری از محققان بر این باورند که باید آن را دیابت نوع 3 در نظر گرفت زیرا سلول های مغز به انسولین مقاوم می شوند.

در حالت عادی مغز قند را به عنوان تأمین کننده انرژی سلول مغزی دریافت میکند اما زمانی که کتون به جای قند به سلول مغزی میرسد، عملکرد مغز نیز بهبود پیدا میکند. یک نظریه این است که کتون ها با کاهش گونه های فعال اکسیژن از سلول های مغز محافظت می کنند. لاغری در این حالت در اثر مصرف کم غذا صورت نمیگیرد بلکه، مصرف قندها کاهش پیدا میکند و جایگزین آن چربیها میشوند. اگر بدن از چربی اشباع شده باشد، رژیم غذایی کتوژنیک باعث خواهد شد که به جای مصرف قند، چربیها در کبد مصرف شوند و انرژی لازم برای فعالیت روزانه تأمین شود.

کاهش بسیار زیاد کربوهیدرات در بدن باعث می شود که بدن به حالت کتوز قرار گیرد. کتوز یک حالت متابولیکی است که در آن بدن شما بهجای کربوهیدرات از چربی برای سوخت استفاده میکند. وقتی کتون ها در بدن تجمع می کنند، کتوز بروز می کند که وضعیتی خطرناک محسوب می شود. رژیم کتوژنیک، روند متابولیسم بدن را از کربوهیدرات به چربی و کتون تغییر می دهد. به خصوص اگر شما یک رژیم کتوژنیک داشته باشید و آن را با تمرین ترکیب کنید نتایج بهتر میشود.

به طور علمی رژیم غذایی کم کربوهیدرات در لاغری بهتر از رژیم پرکربوهیدرات است. با دنبال کردن یک برنامه غذایی کتو ، کربوهیدرات برای چاقی را به شدت محدود می کنید. زمانی که بدن شما مقداری کربوهیدرات جذب میکند، شروع به تولید کردن انسولین و گلوکز میکند. ناگفته نماند که آنتیاکسیدانهای موجود در سبزیجات، از بدن در برابر رادیکالهای آزاد محافظت میکنند. به این صورت که شما با داشتن برنامه ورزش روزانه می توانید کربوهیدرات هم مصرف کنید. شما می توانید در كنار آن ۱/۲ فنجان برنج پخته شده نیز استفاده كنید. در یک مطالعه کوچک در سال 2018 که 1 ماه به طول انجامید، افراد مبتلا به بیماری آلزایمر که 30 گرم MCT در روز مصرف می کردند، مصرف کتون مغزشان به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

[arpw limit=”10″]

عکس هرم کتوژنیک

ممکن است برای چند روز دچار سردرد یا احساس خستگی یا سبکی سر شوید. و همچنین عوارض جانبی بسیار کمتری نسبت به کسانی که رژیم کتوژنیک کلاسیک یا رژیم اصلاح شده اتکینز را اتخاذ کردند، تجربه کردند. هنگام گذار به رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک، ممکن است برخی از عوارض جانبی را تجربه کنید. رژیم غذایی کتوژنیک یا رژیم غذایی کم کربوهیدرات هر دو مفهوم یکسانی را میرسانند. این رژیم در دو سال اخیر به عنوان موفق ترین رژیم لاغری انتخاب شده و در واقع امتحان خودش رو پس داده. یک مطالعه روی کودکانی که به طور متوسط 1.4 سال از رژیم کتوژنیک گذرانده بودند، مورد بررسی قرار گرفت. This has ​been c᠎reat ed wi​th GSA C ontent ​Genera​tor DEMO᠎!

در واقع لاکتات در هنگام فعالیتهای شدید ورزشی در بدن تجمع مییابد و باعث دردهای عضلانی شده و روی عملکرد ورزشی فرد تاثیر منفی میگذارد. با توجه به نتایج حاصل از یک آزمایش 24 هفته ای که روی پنج زن مبتلا به PCOS انجام شد، مشخص شد که تنها خوردن غذاهای کتوژنیک میتونه باعث به تعادل رسیدن بیشتر هورمون های بدن این افراد میشه. تأمین انرژی از چربیها، در بدن میتواند بازده و دوام بیشتر نسبت به قند داشته باشد زمانی که بدانید با هر قدم، لاغرتر میشوید حس بهتری هم خواهید داشت. اگر توقع دارید زمانی که رژیم رژیم غذایی لاغری سریع میگیرید، آب توی دلتان تکان نخورد و گرسنه نشوید، یعنی یا برای لاغر شدن خیلی مصمم نیستید یا کلا تعریف درستی از رژیم ندارید!

انطباق با رژیم بسیار کم کربوهیدرات یا رژیم کتوژنیک مدتی طول می کشد، اما چند راه برای تسهیل این انتقال وجود دارد. ۴ سال پیش رژیم لاغری بر حسب گروه خونی های مختلف میتواند تاثیرگذار باشد اما آیا کاهش وزن واقعا ارتباطی با گروه خونی شما دارد؟ در واقع، سندرم متابولیک، پیش ساز دیابت نوع 2، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را نیز افزایش می دهد. در ادامه شما فواید مربوط به رژیم غذایی کتوزنیک را مشاهده میکنید. وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) برای اولین بار دستورالعملهای رژیم غذایی خود را در سال 1980 منتشر کرد، و توصیه کرده است که مصرف چربی ها، روغنها همچنین شیرینی جات به حداقل برسد.

آنها ممکن است به بهبود حافظه در بزرگسالان مسن، تسکین علائم میگرن و کاهش علائم بیماری پارکینسون کمک کنند. سطح کتون بسیار بالاتر و بهبود قابل توجهی در عملکرد مغز در مقایسه با گروه کنترل داشتند. کاربرد این رژیم در کودکان مبتلا، بسیار موفق بود. یک مرکز درمانی گزارش داد که 65 درصد از کودکان دچار یبوست شدند. در صورت خارج شدن ار رژیم کتوژنیک ، مضراتی که در ادامه در موردشون صحبت میکنیم رو تجربه نمیکنید. کلسترول بالا. کودکان ممکن است سطح کلسترول و سطح تری گلیسیرید بالا را تجربه کنند.


منتشر شده

در

توسط