5 دلیل برای اینکه چرا با رژیم کتوژنیک وزن کم نمی کنید

هنگامی که شما در کتوز هستید، بدن شما چربی می سوزاند و از آن برای انرژی به شیوه ای کارآمد استفاده می کند. این روند رژیم کتو را به یک انتخاب ایده آل برای کسانی که به دنبال راهی آسان برای کاهش وزن هستند تبدیل می کند. با این حال، اگر از این رژیم پیروی می کنید و وزن کم نمی کنید، به احتمال زیاد دچار کتوز نیستید. در زیر برخی از دلایل رایج کاهش وزن در رژیم کتوژنیک آورده شده است.

1. نرسیدن به کتوز

به طور معمول، اکثر کسانی که رژیم کتو دارند وزن کم نمی کنند زیرا به کتوز نمی رسند. و دلیل اینکه آنها به کتوز نمی رسند این است که مصرف کربوهیدرات خود را کاهش نمی دهند. به گفته متخصصان، مصرف کربوهیدرات شما باید تنها 5 تا 10 درصد کالری دریافتی شما باشد.

اکثر رژیم‌های کتو به رژیم‌های غذایی نیاز دارند که حداقل 20 گرم کربوهیدرات در روز کاهش دهند. و به همین دلیل است که ممکن است نتوانند چربی بسوزانند. شما می توانید یک کیت تست خانگی بخرید و از نوارهای تست استفاده کنید تا متوجه شوید که آیا ادرار شما حاوی کتون است یا خیر. اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد، شما در کتوز هستید.

2. مصرف زیاد پروتئین

اکثر رژیم های کم کربوهیدرات مقداری پروتئین را مجاز می دانند. اگر فکر می کنید رژیم کتو به یک رژیم غذایی پر پروتئین و کم کربوهیدرات اشاره دارد، باید دوباره فکر کنید. مسئله این است که این نوع رژیم غذایی ممکن است به شما در رسیدن به کتوز کمک نکند زیرا بدن شما نمی تواند مقدار بیش از حد پروتئین را برای دریافت اسیدهای آمینه تجزیه کند و سپس اسیدهای آمینه را به قند تبدیل کند.

هنگامی که رژیم کتو دارید، کالری خود را از چربی دریافت می کنید. و چربی باید حداقل 55 درصد کالری دریافتی شما باشد.

3. خوردن مقدار زیادی کربوهیدرات قابل قبول

هنگام رژیم کتو می توانید انواع کربوهیدرات ها مانند لبنیات و آجیل را مصرف کنید. به طور معمول، این غذاها سرشار از چربی و مواد مغذی هستند. بنابراین، آنها می توانند یک مکمل ایده آل برای رژیم غذایی شما باشند. اما مشکل این است که کربوهیدرات در آنها وجود دارد.

بنابراین، مصرف زیاد این غذاها ایده خوبی نیست. نادیده گرفتن این توصیه از حفظ کتوز جلوگیری می کند.

4. خوردن مالتیتول

معمولاً الکل های قند برای کسانی که رژیم کتو دارند مناسب است. آنها شیرینی را ارائه می دهند اما تعداد کربوهیدرات ها را در بدن شما افزایش نمی دهند. اما مهم است که به خاطر داشته باشید که برخی از انواع الکل ها حاوی کربوهیدرات هستند.

به عنوان مثال، مالتیتول نوعی است که در این رژیم غذایی کم کربوهیدرات مجاز نیست. از نظر فنی، قند GI پایینی دارد اما بر سطح قند خون شما تأثیر می گذارد. بنابراین، ممکن است از دستیابی به کتوزیس جلوگیری کند.

5. مصرف بیش از حد کالری

اگر کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید بخورید، نمی توانید آن پوند اضافی را از دست بدهید. در واقع، اگر کالری زیادی مصرف کنید، حتی اگر به کتوزیس رسیده باشید، ممکن است چربی اضافه کنید.

غذاهایی که حاوی چربی زیادی هستند در مقایسه با غذاهایی که سرشار از پروتئین و کربوهیدرات هستند کالری بیشتری دارند. بنابراین، مهم است که کالری مصرفی روزانه خود را کنترل کنید. اگر به یک رژیم غذایی متعادل پایبند باشید، ممکن است به اهداف خود برسید.

بنابراین، این چند دلیل است که ممکن است نتوانید با رژیم کتو وزن کم کنید.


منتشر شده

در

توسط