8 افسانه و حقایق رژیم کتو: آنچه باید بدانید

اگرچه گفتگو در مورد رژیم غذایی کتوژنیک گسترده است، اما بسیاری از مردم هنوز تشخیص واقعیت یا تخیلی را چالش برانگیز می دانند. در این مقاله، بینش هایی در مورد افسانه ها و حقایق پیرامون رژیم کتوژنیک به دست خواهید آورد.

آنچه دقیقاً یک رژیم کتو است?

رژیم کتو بر این اصل کار می کند که با کاهش کربوهیدرات ها، چربی را برای سوخت می سوزانید و در نتیجه کاهش وزن را به حداکثر می رسانید. این امر مستلزم کاهش تدریجی مصرف کربوهیدرات و جایگزینی آن با چربی است.

افسانه ها / حقایق رژیم کتو

در اینجا افسانه ها و حقایق رایج رژیم کتو آورده شده است.

افسانه 1: شما می توانید هر چربی مصرف کنید

حقیقت: هنگام تمرین کتوژنیک، افراد چربی های سالم مصرف می کنند. اگر می خواهید تناسب اندام خود را حفظ کنید، از چربی های اشباع شده اجتناب کنید و روی غذاهای ارگانیک غنی از فیبر تمرکز کنید. برای جلوگیری از هر گونه ناراحتی معده، مقدار چربی مصرفی روزانه خود را خالی کنید.

افسانه 2: کاهش وزن تنها مزیت رژیم کتو است

حقیقت: برخلاف آنچه بسیاری معتقدند، رژیم کتو فواید بسیار زیادی به جز کاهش وزن دارد. به عنوان مثال، عملکرد شناختی را تقویت می کند، سلامت روده را تقویت می کند، هورمون های بدن را تنظیم می کند و سطح قند خون را تثبیت می کند.

افسانه 3: شما نیازی به ورزش ندارید

حقیقت: زمانی که رژیم کتو دارید، ورزش کردن به شدت توصیه می شود. با این حال، برای رسیدن به نتیجه بیشتر از تمرینات، اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی غذا می خورید و زمان کافی برای ریکاوری در نظر بگیرید. برای ورزش، ممکن است به کربوهیدرات بیشتری نیاز داشته باشید، و افزایش مصرف کربوهیدرات در روزهای تمرین ضروری است.

افسانه 4: توده عضلانی شما کاهش می یابد

حقیقت: برخلاف افسانه، افرادی که رژیم غذایی را در حین انجام تمرینات قدرتی دنبال می کنند، عضله می گیرند.

افسانه 4: با خستگی مشخص می شود

حقیقت: در طول دوره تنظیم رژیم، ممکن است احساس خستگی کنید، اما این وضعیت با گذشت زمان کاهش می یابد. مهمتر از آن، همه افراد در طول رژیم غذایی دچار خستگی نمی شوند. با این حال، اگر با آن مواجه شدید، به خاطر داشته باشید که بیش از یک هفته دوام نخواهد داشت.

افسانه 5: رژیم غذایی برای یک دوره کوتاه است

حقیقت: مدت زمان دریافت رژیم به اهداف سلامتی و تناسب اندام شما بستگی دارد. در بیشتر موارد، دوره استاندارد بین سه تا پنج ماه است. پس از این مرحله، ممکن است برای چند هفته به الگوی غذایی عادی خود بازگردید.

افسانه 6: هیچ علمی پشت رژیم غذایی وجود ندارد

حقایق: چندین مطالعه علمی از رژیم کتوژنیک حمایت می کنند. به عنوان مثال، تحقیقات خاص نشان می دهد که این رژیم در ابتدا برای کمک به بیماران صرعی در تنظیم تشنج ایجاد شد. علاوه بر این، رژیم غذایی به کاهش یا حفظ وزن بدن کمک می کند.

افسانه 7: سرشار از مقدار زیادی چربی و پروتئین است

حقیقت: رژیم غذایی حاوی چربی و پروتئین بالا نیست. بسته به اهداف آموزشی فرد، درشت مغذی بر اساس نیازهای فردی تقسیم می شود. به عنوان مثال، تقسیم درشت مغذی معمولی برای این رژیم شامل کربوهیدرات کم، چربی بالا و پروتئین متوسط ​​است.

افسانه 8: باعث حمله قلبی می شود

حقیقت: رژیم کتو شامل مصرف چربی های اشباع شده است که باعث حمله قلبی نمی شود.

افکار نهایی

این رژیم می تواند به شما در بهبود تناسب اندام و اهداف سلامتی شما کمک کند. اگر می‌خواهید از رژیم غذایی موفق شوید، بررسی دقیق افسانه‌های مربوط به رژیم غذایی و استفاده از حقایق مبتنی بر شواهد بسیار مهم است.


منتشر شده

در

توسط