Weighty Matters Doc Shills برای جراحی چاقی

دکتر یونی فریدوف، وبلاگ نویس و جراح چاقی Weighty Matters در مقاله خود با عنوان “احمق ترین طرح مداخله چاقی در کودکان در جهان” با تمسخر یک راه حل کاملاً ساده و معتبر برای پیشگیری و توانبخشی چاقی در کودکان، وفاداری خود را به سود به جای پیشگیری ثابت می کند.

به این معنا که لازم نیست پروفسور، جراح، فیزیولوژیست ورزشی یا معلم تربیت بدنی باشید تا بدانید افرادی که می توانند وزن خود را به صورت فیزیکی بکشند (حداقل یک بار کشش معمولی انجام دهند) تقریباً هرگز نیستند. چاق از هر کسی در دنیای وبلاگ می‌پرسم، آیا تا به حال نسی، بیگ فوت یا یک انسان چاق را دیده‌اید که بتواند حرکات کششی انجام دهد؟ بله، می دانم که شایعاتی وجود داشته است. اما اثبات واقعی؟ هیچ کدوم که من بشناسم

نیاز به اثبات علمی؟ در مورد مطالعه زیر چطور؟ 492 دانش آموز کلاس دوم، سوم و چهارم، که همگی می توانستند حداقل یک حرکت کششی معمولی انجام دهند، از نظر شاخص توده بدنی (BMI) مورد آزمایش قرار گرفتند. از 492 دانش آموز، 202 نفر دختر و 290 نفر پسر بودند.

طبق نتایج، هیچ یک از 202 دختر چاق نبودند! 92٪ کامل در محدوده وزن طبیعی (25 یا کمتر BMI) قرار گرفتند. 8 درصد در محدوده اضافه وزن (بین 25 تا 30 BMI) قرار گرفتند و فقط کمی اضافه وزن بدن را حمل کردند. اما احتمال افتادن دختران در محدوده وزن طبیعی بهتر از 90 درصد بود. و تکرار می کنم، هیچ کدام چاق نبودند!

پس پسرها چطور؟ در این مطالعه 85 درصد در گروه وزن طبیعی، 13 درصد در رده اضافه وزن و 2 درصد در دسته چاق قرار گرفتند. این فقط راه دیگری است برای اینکه بگوییم 98٪ از پسرها احتمالاً چاق نبودند! 13 درصد وزن بدنشان کمی اضافه بود.

در مورد 2 درصدی که برچسب چاق بودند، شرط من این است که آنها پشتیبان گروه بودند که استخوان‌های بزرگ‌تری داشتند و حجم عضلانی بیشتری نسبت به بچه‌های عادی داشتند. به عبارت دیگر، این پسران قربانی ناتوانی شناخته شده BMI در تشخیص چربی بدن و توده عضلانی بودند.

و در نهایت، تایید زیر را در نظر بگیرید. انجمن فیزیولوژیست های ورزش آمریکا این استراتژی کاربردی را به عنوان “راه حلی ساده، به راحتی اجرا، به راحتی مستند و مقرون به صرفه برای اپیدمی چاقی دوران کودکی” توصیف می کند.

تمام آنچه گفته شد، علیرغم نظر دکتر ویتی ماترز (همه یک حق دارند؟)، اگر شما یا فرزندانتان بتوانید حتی یک بار کشش معمولی انجام دهید، احتمال اینکه چاق نباشید بسیار زیاد است! شما حامل 30 درصد چربی بدن نیستید. چاقی و توانایی انجام کشش تقریباً هرگز در یک بسته یافت نمی شوند. می توانید آن را به بانک ببرید.

در این بین، دکتر ویتی ماترز به ترویج بهانه های پیچیده، ساختگی و گیج کننده برای همه گیری چاقی ادامه می دهد. این به نوبه خود به او اجازه می‌دهد تا راه‌حل‌های غیرضروری، بسیار گران‌قیمت و در عین حال کاملاً موقتی را برای یک بیماری همه‌گیر بفروشد که به راحتی می‌توان با کمک به بچه‌ها یاد بگیرند که وزن خود را به صورت فیزیکی بکشند.

سود در واقع یک انگیزه قدرتمند است. اما به قول لئوناردو دی وینچی، “سادگی نهایت پیچیدگی است.”


منتشر شده

در

توسط